CHP’li vekillerden ortak açıklama « Hamle Gazetesi

CHP’li vekillerden ortak açıklama

Bu haber 17 Haziran 2016 - 0:27 'de eklendi ve 836 kez görüntülendi.

chp (2)CHP Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan ve Akın Üstündağ, il başkanlığı binasında gerçekleştirdikleri toplantıda Türkiye gündemi ile ilgili olarak açıklamada bulundular.

Hafize Ataseven

CHP Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan ve Akın Üstündağ, CHP Muğla İl Başkanlığı’nda partililer ile bir araya geldi. CHP’li milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP İl Başkanı Mürsel Alban ile partililer yalnız bırakmadı.

İl binasında gazetecilere açıklamada bulunan CHP’li milletvekillerin ortak konusu Muğla turizmi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılaçdaroğlu’na yapılan saldırı oldu.

Toplantıda ilk konuşan CHP İl Başkanı Mürsel Alban, bölgedeki en büyük sıkıntının turizm olduğunu dile getirirken Turizm Bakanlığı’nın ve Başbakanın esnaf sorununu çözmek için bir plan geliştirmesini talep etti.

Daha sonra söz alan CHP Muğla Milletvekillerinden Nurettin Demir, “Şu anda Türkiye’nin en büyük sorunu güvenlik. Buna bağlı olarak da turizm çökmüş durumda. Terör olayları ile birlikte sivil insanlarımızla beraber bin inşamız şehit oldu. Terörün olduğu, bombaların patladığı yerde turizm olmaz. Ayrıca bizim cenazelere katılmamızı istemiyorlar. Mafya vari işler yapıyorlar. Hukuk devleti çöktü, çakallaşan bir devlet yapısı var. Etrafımızda hiç dostumuz kalmadı. İran bile vatandaşlarına ‘Türkiye’ye gitmeyin terör var’ diye uyarıyor” dedi.

Türkiye’nin son günlerde iç ve dış politikalarda yaşanan yanlışlıklar nedeni ile zorda olduğunu belirten Akın Üstündağ, “Bir kişinin dış politikaları yüzünden her anlamda kötü bir ülkeyiz izlenimi veriyoruz. Özellikle dış politikada ki yanlış yönetim yüzünden 1. ve 2. dünya savaşında müttefikimiz olan Almanya bile bize sırt çevirdi. Sözde ermeni soykırımını Almanya kabul edince, Avrupa ve tüm dünyanın gözü önünde soykırımcı ve teröre teslim edinmiş bir ülke izlenimi yaratıldı. Artık kimse Türkiye’yi desteklemiyor. Hiç dostumuz kalmadı. Atatürk’ün bize bıraktığı ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ anlayışını hakim kılmalıyız” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırılar ile ilgili olarak konuşan Ömer Süha Aldan ise, “Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ama bu saldırı bizi daha çok birbirimize kenetledi. Genel Başkanımızın ne kadar yanında olmamız gerektiğini hatırlattı. Gerçekleri halkla paylaşmayalım diye bize saldırıyorlar” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.