CHP’li vekiller mazbatalarını aldı « Hamle Gazetesi

CHP’li vekiller mazbatalarını aldı

Bu haber 10 Kasım 2015 - 23:18 'de eklendi ve 650 kez görüntülendi.

CHP`Lİ VEKİLLER MAZBATALARINI ALDI 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNDE MUĞLA’DAN CHP MİLLETVEKİLİ SEÇİLEN AKIN ÜSTÜNDAĞ, ÖMER SÜHA ALDAN VE NURETTİN DEMİR’İN MAZBATALARINI ALDI.26. dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından Muğla’da meclise girmeye hak kazanan Cumhuriyet Halk Partili Muğla milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’in ise mazbatalarını düzenlenen törenle aldı.
İlkay Yıldız
26. dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından Muğla’da meclise girmeye hak kazanan Cumhuriyet Halk Partili Muğla milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’in ise mazbatalarını düzenlenen törenle aldı.
Muğla Adliyesi’nde gerçekleşen mazbata törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve partililer katıldı.
Törende konuşan Muğla İl Seçim Kurulu Başkanı Haluk Okul, “Muğla demokrasinin tüm kurum ve kuruluşlarının aksamadan yürüdüğü nadir illerden birisidir. Yedi yıldır buradayım kiminde ilçe seçim kurulu başkanı olarak, kiminde il seçim kurulu başkanı olarak yaptım. Hiçbir problemle karşılaşmadık. İnşallah sonuçlar vatana millete hayırlı olur” dedi.
Daha sonra söz alan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ise, “ Muğla 3. Kez bana bu mazbatayı alma hakkı verdi. Katkısı olan herkese Muğla halkına, Yörüklere, Beşkazalılara, Bodrumlulara teşekkür ediyorum. İnşallah bölgemiz için ülkemiz için hayırlı olur” dedi.
Akın Üstündağ ise, “ İlk dönem biraz kısa sürdü ikinci dönemin daha uzun sürmesini diliyorum. Ayrıca seçimin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
Son olarak mazbatasını alan Ömer Süha Aldan ise, “Ben öncelikle Muğla`da ki bütün seçmenlerimize teşekkür ediyorum. Büyük bir demokrasi nezaket içerisinde secim gerçekleşti. Halkımız CHP’ye muhalefet etme görevini verdi: Bu görevi layıki ile yerine getireceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.