CHP’li Üstündağ: “seçim oyunları tutmayacak”

Bu haber 12 Ekim 2015 - 0:38 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

CHP’Lİ ÜSTÜNDAĞ: “SEÇİM OYUNLARI TUTMAYACAK”Genel seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’da vatandaşlarla bir araya gelen CHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Av. Akın Üstündağ, “Yaptıkları bu seçim oyunları tutmayacak. CHP, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerden iktidar olarak çıkacaktır” dedi.

 

Genel seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’da vatandaşlarla bir araya gelen CHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Av. Akın Üstündağ, “Yaptıkları bu seçim oyunları tutmayacak. CHP, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerden iktidar olarak çıkacaktır” dedi.

“Onların amacı; ‘bunlar masayı terk etsin. Nasıl olsa bu CHP dayanamaz masayı devirir’ ” diyen Akın Üstündağ sözlerini, “Onlar, ‘Biz de bunu kullanıp bunların oyunu düşürürüz, kendi oyumuzu yükseltiriz. Bir de terör yaparız, milliyetçi oylarını alırız, bayrak çıkarırız, herkes bizim arkamızdan gelir’ diye düşündüler” şeklinde sürdürdü.
Yaklaşan 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde Bodrum merkez ve mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’liler; Çamarası, Sazköy ve Pınarlıbelen mahallelerini ziyaret etti. CHP Muğla Milletvekili ve Milletvekili Adayı Av. Akın Üstündağ’ın katılımıyla gerçekleşen ziyaretlere CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı M. Salih Yanık ve Gençlik Kolları Üyeleri, CHP Bodrum İlçe Örgütü Kadın Kolları Üyeleri, Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, Mahalle Sorumluları ve Parti Üyeleri eşlik etti.
Ziyaretler kapsamında CHP’li heyet, mahalle kahvelerinde buluştukları vatandaşlara Cumhuriyet Halk Partisi’nin projelerinden bahsederek, 1 Kasım seçimleri ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Ankara’ya en az dört milletvekili göndereceğiz”

1 Kasım 2015’te yeni bir seçime gittiklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, “Bu dönemde ‘CHP Muğla’ ve ‘CHP Bodrum’ olarak 4. Sıra milletvekili adayımız Av. Burak Erbay’ı sizlerin de oylarıyla meclise göndermek istiyoruz. Şu anda konjonktür bizden yana. Biz CHP olarak 7 Haziran Seçimleri öncesi AKP’ye 13 sene muhalefet ettik, onları eleştirdik. Ama önce Türkiye dedik. Beraber oturduk bir koalisyon yapılabilir mi, diye. Öncelikle bu koalisyonu AKP dışında aramıştık. MHP ile HDP’nin dışarıdan desteklediği veya azınlık hükümeti de olabilirdi. Fakat Devlet Bahçeli ilk akşamdan, daha seçim akşamı çıktı bütün kapıları kapattı ve kendisinin muhalefette kalacağını ilan etti. Bu süreçten sonra bizim beklentimiz neydi? AKP’nin dışında bir hükümet kurulmasıydı. Biz de ülke hükümetsiz kalmasın diye bu görüşmeleri yaptık. Uzun vadeli bir hükümet olsun istiyorduk. Bizim önümüze sadece 3 aylık bir seçim hükümeti konusunda bir görüşme geldi. Biz de bunu kabul etmedik. Hükümet kurma görevinin iadesinden sonra görev CHP’ye verilmesi gerekirken, Beştepe’nin ‘yolunu bilmeyenlere bu görevi vermem’ demesi bu güne kadar gelen temayülleri alt üst etti.” dedi.

CHP 25. Dönem Muğla Milletvekili ve 26. Milletvekili Adayı Av. Akın Üstündağ ise konuşmasında, “Ne oldu da bir daha geldik derseniz eğer, bir tek kişi bu seçim sonuçlarını kendi geleceğini düşünerek beğenmedi. Aslında Türk halkı, Türk seçmeni, 7 Haziran’da şu mesajı vererek, ‘Ben hiçbirinize tek başına iktidarı vermiyorum. Beraber uzlaşarak ülkeyi yönetin’ dedi. Biz de CHP olarak seçmene ve seçim sonuçlarına olan saygımızdan ‘tamam’ dedik. ‘Her şeyi bir kenara atıyoruz, hep beraber masaya oturalım’ dedik.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplantıya katılan bir vatandaş, CHP’nin seçim bildirgesinde yer verilen “Çiftçiye Ucuz Mazot” sözünü doğru bir çalışma olarak değerlendirerek ancak uygulamanın çok iyi araştırılarak yapılması gerektiğini, bu uygulamanın doğru yerlere gitmesi gerektiğini vurguladı ve başaracaklarına da sonuna kadar inandıklarını söyledi.
Vatandaşların konuşmalarını dikkatle dinleyen partililer, gelen taleplerle ilgili gerekli notları aldıklarını belirtti. (İHA)
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.