CHP’li Musa Gökbel: ‘Tek hatam partime güvenmek oldu!’

Bu haber 19 Ocak 2014 - 18:23 'de eklendi ve 1.128 kez görüntülendi.

musagokbel651615651Bodrum’da bir yerel televizyonun programına katılan CHP’nin Muğla Büyükşehir Aday Adaylarından 18. Dönem Muğla Milletvekili Musa Gökbel, “Benim aday adaylığımla ilgili süreci tüm Muğla halkı biliyor. Benim tek hatam Genel Başkanıma, genel merkez ve örgüt yöneticilerine, yani partime güvenmek oldu” dedi.
Özcan Özgür
Bodrum’da bir yerel televizyonun programına katılan CHP’nin Muğla Büyükşehir Aday Adaylarından 18. Dönem Muğla Milletvekili Musa Gökbel, “Benim aday adaylığımla ilgili süreci tüm Muğla halkı biliyor. Benim tek hatam Genel Başkanıma, genel merkez ve örgüt yöneticilerine, yani partime güvenmek oldu.” dedi. Ön seçim yapılması için yaktığı ‘Çoban Ateşi’nin Osman Gürün’ün Büyükşehir Adayı olarak atanmasının ardından sönmediğini belirten Gökbel, ön koşulsuz olarak kendisine destek veren Demokrat Parti, DYP, DSP ve HEPAR dışında yapılan yanlış uygulamalardan rahatsız olan yurttaşların adayı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışına katılabileceğini söyledi.
Muğla Büyükşehir Başkan aday adayı Musa Gökbel’in çarpıcı açıklamaları Bodrum’dan gündemi sarstı. Geçtiğimiz bir yılda ısrarla önseçim talep eden ve sandık konması için mücadele eden Musa Gökbel, Bodrum’dan yaktığı çoban ateşi ile bir yıl Muğla ilini karış karış gezerek Büyükşehir Yasası’nı anlatıp ön seçim talip ettiğini belirtirken, “Benim aday adaylığımla ilgili süreci tüm Muğla halkı biliyor. Benim tek hatam Genel Başkanıma, genel merkez ve örgüt yöneticilerine, yani partime güvenmek oldu. Ancak bir insan bir siyasi yapı içerisinde bir mücadeleye girecekse başka kime güvensin.” diyerek şöyle devam etti:
“Genel başkanım, kendisiyle yaptığım görüşmede, ‘herkes sahaya insin, tercihi halk yapacak’ dediyse, ben ona inanmak durumundaydım. Keza Bodrum’da ilçe kongresinde ilçe başkanı yaptığı konuşmada ‘Eğer sandık konmazsa, yönetimimle birlikte istifa ederim’ demedi mi? Ama şimdi görüyoruz ki, tezgah çok öncesinden kurulmuş, atama bekleyenlerin kapalı kapılar ardında yaptığı hesaplar sonucunda bugün Menteşe (Muğla) Belediyesini yöneten sayın Gürün Büyükşehir belediye başkan adayı olarak atanmıştır. Ben ve ekibim Muğla ilinde gidilmedik köy, çalınmadık kapı bırakmadık. O zaman atama bekleyenler ne yaptılar? Bizim yaktığımız çoban ateşinin sönmesini beklediler. Boşuna beklemesinler, biz ateşi buğday tarlasında yakmadık. Bu çoban ateşi insanların yüreğinde yanmaya devam ediyor ve kimsenin bu ateşi söndürmeye gücü yetmeyecektir.”
Gökbel, değişik partilerden teklif aldığı şeklindeki iddialar ile ilgili soruya yanıt verirken de şu açıklamayı yaptı:
“Muğla’yı bırakın tüm yurtta ve Ankara’da ses getiren projelerimiz ve ısrarlı sandık talebimizin yarattığı demokratik hava ister istemez birçok kesimin ilgisini çekti. Doğal olarak siyasi birikimimden ve yaptığım çalışmaların oluşturduğu enerjiden yararlanmak isteyen parti ve grupların oluşturmaya çalıştıkları ‘Muğla’ya Hizmet Platformu’nun adayı olarak seçimlere girebilirim. Ön koşulsuz olarak bana destek veren Demokrat Parti, DYP, DSP ve HEPAR dışında yapılan yanlış uygulamalardan rahatsız olan yurttaşların da katkılarıyla Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışına katılabilirim.”
Gökbel, böyle bir girişimin partisine ihanet olup olmayacağını ise, “Şimdi hiç kimse bana parti disiplini, program, tüzük gibi gerekçelerle gelmesin. Hiç kimse dürüstlük edebiyatı yapmasın. Eğer Muğla’ya hizmet için CHP’nin göremediğini başka parti ve gruplar görmüş ve benim adaylığım etrafında birleşmişlerse ve bunu kimileri ihanet olarak değerlendiriyorsa, buradan bir kez daha ilan ediyorum, ben böyle bir amaç için ihanete devam ederim. MHP’den AK Parti’den devşirme adayları halka ve tabana rağmen önümüze çıkaran genel merkezin yaptığı ihanet değil de benimkisi mi hainlik? Kimse kusura bakmasın, artık yurttaş eskisi gibi kapı kulu değil, sizin yaptığınız her yanlışa ‘parti disiplini’ adına koşulsuz uymak zorunda değil. Ben eğer aday olursam yine sosyal demokrat kimliğimle aday olurum ve beni destekleyenlerde bu gerçeği bilerek benim yanım da olurlar” şeklinde yanıt verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.