CHP’li Kadınlar Direnecek

Bu haber 22 Temmuz 2013 - 9:36 'de eklendi ve 853 kez görüntülendi.

chpilkadin1231564645413134146435413CHP İl Kadın Kolları Sınırsızlık meydanında düzenlediği basın toplantısı ile Gezi Parkı olaylarıyla başlayan direnişe tam destek verileceği belirtildi. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Belkız Bozacı yaptığı açıklamada; “Haklı direnişin bizler de bir parçasıyız ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Hasan Telli
CHP İl Kadın Kolları Sınırsızlık meydanında düzenlediği basın toplantısı ile Gezi Parkı olaylarıyla başlayan direnişe tam destek verileceği belirtildi. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Belkız Bozacı yaptığı açıklamada; “Haklı direnişin bizler de bir parçasıyız ve olmaya devam edeceğiz” dedi.
Gezi Parkı olaylarıyla başlayarak tüm yurdu saran “Diren Gezi Park” eylemlerine CHP İl Kadın Kollarından destek geldi. İl Kadın Kolları Başkanı Belkız Bozacı yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partili anneler olarak, İstanbul’da Gezi Parkı olaylarıyla başlayan ve AK Parti Hükümeti’nin bu eylemleri durdurmak için başvurduğu polis devleti uygulamaları ile tüm Türkiye’de büyük bir halk hareketine dönüşen haklı direnişin bizler de bir parçasıyız ve olmaya devam edeceğiz” ifadelerine
vurgu yaptı. Tüm Türkiye’nin polis devletinin zulmü ve devlet terörü altında olduğunu savunan Bozacı; “Tüm Türkiye, Polis Devletinin zulmü ve devlet terörü altındadır. Kendinden yana olmayan hiçbir sese tahammül edemeyen AKP iktidarına teslim olmaya niyetimiz yoktur. Bu mücadelede maalesef yaralılarımız ve can kayıplarımız vardır, üzüntü içindeyiz. Bu durum AKP iktidarı polisinin ve kendi söylemiyle zor tuttuğu yüzde 50’nin akla ve vicdana sığmayan şiddeti sonucunda olmuştur. Eli sopalı ve palalılar bugün sokaklarda ellerini kollarını sallayarak rahat, rahat gezerken, hiçbir şiddete başvurmamış, barışçıl eylemlerini sürdürürken sadece zekalarını kullanmış gençlerimiz gözaltına alınmakta, sözlü ve fiili tacizlere maruz kalmaktadır. Bunların sorumlularından hesap sorulmadığı gibi aksine aklama yarışına girilmekte ve deliller, görüntüler örtbas edilmektedir.
Bizler, AKP hükümetinin ısrarla çiğnedikleri anayasal haklarımızdan, büyük acılar ve mücadeleler sonucu elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin çağdaş değerlerinden asla vazgeçmeyecek ve her zaman takipçisi olacağız. Her türlü zorbalık, baskı ve engellemelere karşı dik duracak ve haklı mücadelemize devam edeceğiz. Her gün, her akşam alanlardayız, olmaya devam edeceğiz ve AKP diktatörlüğüne
geçit vermeyeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak gençlerimizin bu haklı direnişinin
yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz “Anneler direniyor, bizler de birer anneyiz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Hakan Solak 22 Temmuz 2013 / 14:26

Allah size akıl fikir ihsan etsin. Bu kafayla ezeli/ebedi muhalefet olmaya devam.