CHP’li İnce Ön seçim Yapılan Yerden Aday Olacak

Bu haber 23 Eylül 2014 - 0:22 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

muharremmCHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Muğla İl Başkanlığı ve Bodrum İlçe Örgütü ziyaretinde 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimler ile ilgili olarak “Ön seçim neredeyse oradan aday olacağım” dedi.

Haber Merkezi

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Muğla İl Başkanlığı ve Bodrum İlçe Örgütü ziyaretinde 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimler ile ilgili olarak “Ön seçim neredeyse oradan aday olacağım” dedi. CHP içinde muhalefet konusundaki bir soruya da yanıt veren İnce, “Ben parti içi konuları tartışmıyorum. Şu an CHP’nin iktidar olması için çalışıyorum. Parti içi muhalefet değil, parti içi bir yarış” ifadelerini kullandı.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 2015 genel seçimleri öncesinde CHP’nin milletvekili adaylarını nasıl belirlemesinden yana olduğu yönündeki bir soruya “Tavrım çok net. Bu işin doğrusu üyelerle önseçimdir” yanıtını verdi. İnce, “Ben şu ana kadar merkez yoklamasıyla milletvekili oldum. Ama doğrusunun üyelerle önseçim olduğunu düşünüyorum” dedi. İsmet İnönü’nün sözünü hatırlatan İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü: “DP milletvekilleri İsmet Paşa’ya bir gün ‘Tek adamsın’ diyorlar. O da diyor ki ‘Doğru söylüyorsunuz. Ben tek adamlıktan demokrasiye geçtim. Ama siz demokrasiden tek adamlığa geçmek istiyorsunuz.’ Bu işin doğrusu üyelerle önseçimdir. Bunu savunuyorum. Herkes, partinin bütün milletvekilleri böyle belirlenmelidir. Zaten yeterli kontenjan var. Ben bunu savunuyorum. Ve böyle aday olmak istiyorum önümüzdeki dönemde. Ön seçim neredeyse oradan aday olacağım. İlla Yalova şartı yok. Bakarsın Muğla’dan aday olurum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.