CHP’li gençlerden Öztürk’e hodri meydan

Bu haber 14 Temmuz 2013 - 18:44 'de eklendi ve 1.156 kez görüntülendi.

chpgenclikkollari12135465123Geçtiğimiz günlerde partisinin İl Danışma Kurulu’nda Gezi Parkı eylemleri sırasında gençlerin toplandığı Sınırsızlık Meydanı’na alkol servisi yapıldığını, Muğla, Marmaris ve Bodrum’da CHP kışkırtması ile CHP’li gençler tarafından parti merkezlerinin taşlanıp yakılmak istendiğini öne süren AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’e CHP Gençlik Kollarından yanıt geldi.
CHP Muğla İl Gençlik Kolu Başkanı Hüsamettin Can “8 ay sonra Muğla’yı çapulculardan temizleyeceğinizi iddia ettiniz. Bu ettiğiniz büyük söze ve partinize gerçekten inanıyorsanız size hodri meydan, eğer 8 ay sonra Muğla’yı bu çapulculardan temizleyemezsiniz görevinizden istifa etmeye yüreğiniz yeter mi?” dedi.
Hasan Telli
Geçtiğimiz günlerde partisinin İl Danışma Kurulu’nda Gezi Parkı eylemleri sırasında gençlerin toplandığı Sınırsızlık Meydanı’na alkol servisi yapıldığını, Muğla, Marmaris ve Bodrum’da CHP kışkırtması ile CHP’li gençler tarafından parti merkezlerinin taşlanıp yakılmak istendiğini öne süren AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’e CHP Gençlik Kollarından yanıt geldi. CHP Muğla İl Gençlik Kolu Başkanı Hüsamettin Can “8 ay sonra Muğla’yı çapulculardan temizleyeceğinizi iddia ettiniz. Bu ettiğiniz büyük söze ve partinize gerçekten inanıyorsanız size hodri meydan, eğer 8 ay sonra Muğla’yı bu çapulculardan temizleyemezsiniz görevinizden istifa etmeye yüreğiniz yeter mi?” dedi.
AK Parti yöneticilerinin Gezi Parkı eylemlerine yaklaşımını kınadıklarını belirten İl Başkanı Can, partisinin il merkezinde yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Belkıs Bozacı ile birlikte yaptığı açıklamada, “AKP İl Başkanı Nihat Öztürk’ün şahsında tüm AKP camiasının bilmesini istediğimiz şey sudur: Halkımızın çok büyük bir kesimi tarafından bilinen ve desteklenen bundan dolayı da bazı kesimlerin tedirginlik ve paniğine sebep olan tek bir gerçek vardır; Taksim Gezi parkında başından bu yana yaşanan süreç gerçek bir halk direnişidir.” diyerek şunları söyledi:
“AKP İl Başkanı Nihat Öztürk’ün şahsında tüm AKP camiasının bilmesini istediğimiz şey sudur: Halkımızın çok büyük bir kesimi tarafından bilinen ve desteklenen bundan dolayı da bazı kesimlerin tedirginlik ve paniğine sebep olan tek bir gerçek vardır; Taksim Gezi parkında başından bu yana yaşanan süreç gerçek bir halk direnişidir. Muğla’yı çapulculardan temizleyeceğiz, diyen AKP İl Başkanına sesleniyoruz; Biz Cumhuriyet Hak Partiliyiz. Ancak bilin ki; her birimiz Taksim Direnişinde halkımızla omuz omuza, yürek yüreğe kenetlenmiş, demokrasi ve vatan aşkıyla dolu yurttaşlarız. Sayın Başbakanın layık gördüğü sıfatımızla ‘çapulcuyuz’… Bu direnişi ve halk hareketini bu denli hafife almanızı, söylemlerinizde sınıflandırma ve ötekileştirme çabalarınızı, halkımıza yapılan büyük bir haksızlık olarak görüyoruz.”
Açıklamasında, “Bu süreçte Muğla il sınırları içinde gerçekleşen hiçbir halk hareketinde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kollarımız örgütlü anlamda bir eylem içerisinde bulunmamıştır. Camilere içki şişeleri ile daldılar, diyerek iftira edenlerin Muğla Temsilciliğini yapan, AKP İl Başkanı burada da Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nın alkol dağıtıcılığı yaptığını iddia ederek, Ramazan Ayında bile ‘iftiradan sakınmadığını’ göstermiş oluyor. AKP binalarını yakmak isteyenler oldu, diyorsunuz konuşmanızda; bizler de diyoruz ki; bu duyguları taşıyanlar, 1993 yılında Sivas’ta Madımak Oteli’ni yakanlar ve onlarca cana kıyanlar; bu katliamı örtbas etmeye çalışanlardır.” diyen Gençlik Kolları İl Başkanı Can, AKP İl Başkanı Nihat Öztürk’e şu soruları sordu:
1) Bu eylemlerde halk vardı. Sizler Muğla halkına çapulcu mu diyorsunuz? Eğer Muğla halkı çapulcu ise Biz CHP’li Gençler olarak çapulcu olmaktan gurur duyuyoruz. Halkın, sizin deyiminizle çapulcuların yaptığı eylemlerden rahatsız oluyorsanız görevinizden istifa edersiniz.
2) Sınırsızlık meydanında ve ilçelerde alkol dağıtan ve insanlara galeyana getiren CHP ‘li Gençler kimlerdir? Elinde bu konuyla ilgili hangi belgeler bulunmaktadır?
3) Sivil toplum kuruluşlarıyla ne derdiniz vardır? İktidar olarak sivil toplum kuruluşları ile uğraşmaktan vazgeçin. Zamanında sivil toplum kuruluşları altında grev yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan değil midir?
4) Taksim Gezi Parkındaki eylemleri hiçbir parti mensubuna bağlı olmadığı kendi içinde başlamış halk direnişidir. Bu nedenle Muğla ve İlçelerindeki olayları hangi hakla CHP’li Gençlerle bağdaştırıyorsunuz? Masum insanlara, halka biber gazı, tazyikli su ve plastik mermi sıkan, halkın yaralanmasına ve ölümüne sebep olan kişiler kimlerdir? Bu olayların bu hale gelmesi hangi emniyet müdürünün, hangi valinin, hangi parti başkanının suçudur?
6) 8 ay sonra Muğla’yı çapulculardan temizleyeceğinizi iddia ettiniz. Bu ettiğiniz büyük söze ve partinize gerçekten inanıyorsanız size hodri meydan, eğer 8 ay sonra Muğla’yı bu çapulculardan temizleyemezsiniz görevinizden istifa etmeye yüreğiniz yeter mi?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.