CHP’li eski başkanlar Hamle Otel’de buluştular

Bu haber 09 Nisan 2018 - 10:07 'de eklendi ve 6.236 kez görüntülendi.

Muğla’da CHP’den belediye başkanlığı görevini çeşitli tarihlerde üstlenen isimler Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka’da bulunan Hamle Otel’de bir araya geldiler. Büyükşehir Yasası ile kapatılan Ören Belediyesi’nin son başkanı Kazım Turan’ın önderliğinde bir araya gelen CHP’li eski başkanlar hem anılarını tazeleyip, hasret giderdiler. Başkan Turan yaptığı konuşmada, “Bu buluşmanın Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün tarafından gerçekleştirilmesi gerekirdi. Kendileri bizlerin fikrini bile almıyor” dedi.

Kadir Tamer

Muğla’da geçmişte CHP’den çeşitli tarihlerde belediye başkanlığı görevini üstlenen ve bazıları son belde belediye başkanı olan isimler yıllar sonra Hamle Otel’de bir araya geldiler. Erman Şahin ve Orhan Çakır’ın rahatsızlıkları nedeniyle katılamadığı buluşmada yaklaşık 50 eski belediye başkanı Ören Belediyesi’nin son Başkanı Kazım Turan’ın önderliğinde buluştular. Buluşmada öne çıkan isimler Fevzi Topuz, Sadi Özcan, Mazlum Ağan, Zühra Dönmez, Sadi Dündar, Keramettin Yılmaz, Recep Şatır ve Murat Gökalp oldu. Toplantıdan sonra Azmak’ta yenilen yemeğe eski İl Başkanlarından Süleyman Uslu da katıldı.

Akyaka’da Kazım Turan’ın girişimi ile gerçekleştirilen buluşma renkli ve duygusal görüntülere sahne oldu.

Yıllar sonra bir araya gelen CHP’li Başkanlar Kazım Turan’a teşekkür ettiler. Son Başkanlardan Turan hoş geldiniz konuşmasında “Şu anda burada CHP’den değişik tarihlerde kendi seçim bölgelerinden kimi bir dönem, kimi üç dönem belediye başkanlığı yapmış isimler var. Eşlerimiz ile Akyaka’da bir araya geldik. Kısa bir süre önce bazı arkadaşlarımız ile eski SHP ve CHP’den belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımız ile buluşma kararı aldık. Zaman içerisinde böyle bir ihtiyacın olduğunu gördük ve bir grup kurduk. Araştırma yaptığımızda Muğla’da yaşayan eski SHP’li ve CHP’li 50 belediye başkanımızın olduğunu tespit ettik. Arkadaşlarımıza tek tek ulaştık. Burada ki buluşmamızın amacı yeniden bir araya gelmek, kaynaşma sağlamak. Başka hiçbir amacımız yok” dedi.

Bu tür buluşma ve dostlukların gelişmesinden CHP’ye de büyük bir katkı saplanacağına dikkati çeken Kazım Turan konuşmasına şöyle devam etti:

“Gönül istiyor ki, Bodrum’daki, Turgutreis’teki, Gümüşlükte’ki başkanlarımız, Ölüdeniz’deki Seki’deki başkanlarımız ile tanışsın. Diğer yörelerdeki başkanlarımız ve eşlerimiz birbirilerini tanısın. Unutulmayalım, kenarda köşede durmayalım. Çünkü biz yörelerimizde belediye başkanlığı yapmış isimleriz. Birikimlerimiz, tecrübelerimiz var. Gönlümüz isterdi ki bu buluşmayı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün gerçekleştirmiş olsundu. Biz bunun için 4 yıl bekledik. Bizlerin hiçbir fikri mi yok, bizden hiç bir öneri almak istemiyor mu bunu anlayamadık. Kendimizi kenara atılmış gibi hissederek bu düşünceler ile böyle bir buluşmayı gerçekleştirdik. Gerçek dostluklar ve öneriler bu tür buluşmalarda ortaya çıkıyor. Buluşmaları öteki bölgelerimizde devam ettirmek istiyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”

Daha sonra tek tek ayağa kalkıp, kendisini tanıtarak, anılarını anlatan başkanlar bir sonraki buluşmanın Fethiye’de olabileceği konusunda fikir birliğine varırlarken bir de “whatsapp gurubu” oluşturdular. Toplantıdan sonra Akyaka’nın ünlü Kadın Azmağı’nda Vira Vira Restoran’a geçen başkanlar ve eşleri burada gönüllerince eğlendiler.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 09 Nisan 2018 / 21:45

2015 Yılında yapılan CHP İl kongresinden sonra CHP’liler partimizi Muğla’da İşgal eden işgalciler tarafından yok sayılmıştır. Partinin işgalcilerden biran önce kurtarmak gerekir. Yapılması gereken başta eski belediye başkanları, eski milletvekilleri, eski İl ve İlçe başkanlarının öncülüğünde partimizi işgal edenlerle etkin mücadele edilmesi gerekiyor. Mevcut kadrolar ile CHP seçimde başarı gösteremez. Mevcut parti örgütlerinin yaptığı icraat parti üyeleri delegelerini disipline verip partiden atmak ve Büyükşehir Başkanı ve ekibine biat etmektir. CHP Türkiye’nin her yerinde yükseliyor. Sadece Muğla’da batıyor. CHP’nin Muğla’da Marmaris İlçesi hariç parti örgütü yok. Parti örgütleri var ancak işgal altında. Partinin ve partililerin sahibi yok. İşte örneği. CHP Gençlik kolları başkanlığı yapmış İki genç CHP’linin söyledikleri tam ibretlik. Sosyal medyadaki açıklamaları şöyle. Barış Korkmaz Köyceğiz CHP üyesi, 2015-2017 arası Köyceğiz CHP Gençlik Kolu İlçe Başkanlığı yaptı. Tufan Erkan Yakar Muğla CHP İl Gençlik Kolları eski başkanı.
Muğla CHP İl Gençlik Kolları eski başkanı Tufan Erkan Yakar, sonra da, CHP Köyceğiz Gençlik Kolları eski Başkanı Barış Korkmaz, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerinden çok çetrefilli baskılarla istifa ettiriliyorlar
Barış Korkmaz’ın sözleri şöyle “Fetö yapılanması ile ilişkili olabilecek, ailelerinde ve çevresinde, neredeyse belgelerle ispatlı gibi duran (ispatı çok kolay olmayan), pek çoğu Akp’li ve hiçbir CHPliliği olmayan kişi ya da kişilerin, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki yapılanmalarının bir planlaması olduğunu düşündüğüm, bir sindirme ve yıldırmalarına karşı, tek başına mücadele ederek, bu güne kadar ancak gelebildim”
Ve de Barış en sonunda bu durumu ve bu adamların yapılanmasını, baskılarını, yıldırmalarını ve olası kumpaslarını aşamayacağımı anladığımdan, araya giren sayısız siyasetçi büyüğüme rağmen, dayanamayıp istifa etme kararı aldım” diyor ve ekliyor, “fakat 15 Temmuz öncesi çeşitli kimseler tarafından MBB’ne yerleştirilen bu kişilerin kurduğu kumpaslar, bağlantılar, AKP’lilikleri ve Fetö ilişkileri neredeyse ispatlı delilli gibi duran bu memurlar yüzünden, bu düzeni değiştiremeyeceğimi anladım. İçim burkula burkula, çok isteyerek girdiğim görevimden ayrılmaya karar verdim”
“Hüseyin Abi tüm üstlerimiz tüm amirlerimiz sanki parti düşmanı, hepsi partiye yabancı insanlar” diyor, “MBB’de çalışan özellikle CHP’lilere ve sol düşünceli kişilere karşı sistematik bir baskı artarak sürmekte” demiş. Muğla’da CHP’ye oy vermiş ve vereceklerin sahibi yoktur. Uzun yıllar belediye başkanlığı yapmış başta Kazım Turan olmak üzere tüm Atatürk’çü CHP’lilerin birlik beraberlik içinde görüş birliğine varılarak, 2019 seçimleri için, partililere sahip çıkacak Büyükşehir Belediye Başkanı ile İl ve İlçe yönetimlerinin göreve getirilmesi için, rapor hazırlayıp genel merkeze göndermesi gerekiyor. CHP Gençlik kolları yapmış iki gencin anlattıkları CHP’nin ve CHP’lilerin Muğla’da düştüğü durumu açıklıyor.