CHP’li Dursun Kaplan; “Kanıma dokunuyor”

Bu haber 02 Nisan 2013 - 21:07 'de eklendi ve 1.087 kez görüntülendi.

tursunkaplan1231654AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk’ün MHP ve CHP’nin Türk Bayrağı ile milletin gözünü boyadığı şeklindeki açıklamasını değerlendiren CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Dursun Kaplan, “Bu açıklama benim kanıma dokunuyor” dedi.
Haber Merkezi
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’ün, bir süre önce Ortaca’da yaptığı açıklamada, “MHP ve CHP Türk Bayrağı ile Milletin gözünü boyuyor” şeklinde ifadede bulunması tepkilere neden oldu. Dün İl Genel Meclisi’nde gündem dışı söz alan İl Genel Meclisi’nin CHP’li Grup Başkanvekili Dursun Kaplan “Bir Türk olarak bu açıklama benim kanıma dokunuyor” dedi.
Yaptığı açıklamada, AK Parti İl Başkanı Öztürk’ün nerede il başkanlığı yaptığının farkında olmadığını belirten Kaplan, şöyle devam etti:
“AK Parti İl Başkanı CHP ve MHP’yi Türk bayrağı ile milletin gözünü boyamakla suçluyor. CHP, MHP ve AK Parti ortada yok iken Türk Bayrağı vardı. Çanakkale’de, Dumlupınar’da Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık savaşı verilirken Türk bayrağı vardı. Daha önce de AK Parti İl Başkanı CHP’li Laiklik üzerinden siyaset yapmakla suçlamıştı. Şimdi de Türk Bayrağı üzerinden bizi hedef alıyor. Bu açıklamayı yapan insana önce ‘Sen askere gitti mi’ diye sorar, sonra Türk Bayrağı hakkında konuşmasını tavsiye ederim. Askerlik yapmayan birisinin Türk Bayrağı hakkında konuşma hakkı yoktur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.