CHP’den çelenkli protesto  « Hamle Gazetesi

CHP’den çelenkli protesto 

Bu haber 21 Ekim 2014 - 0:04 'de eklendi ve 666 kez görüntülendi.

chpcelenkCHP Muğla İl Başkanlığı ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir Muğla Adliyesi önüne siyah çelenk bırakarak ‘17 Aralık Yolsuzluk Davasına Takipsizlik Kararı’ verilmesini protesto etti.

Hafize Ataseven

CHP Muğla İl örgütü 17 ve 25 Aralık 2013 Yolsuzluk Davası ve yaşanan olaylar hakkında alınan takipsizlik kararı verilmesini protesto ederek Muğla Adliye binasına siyah çelenk bıraktı. CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve partililer öğle saatlerinde adliye binasına ellerinde siyah çelenk ile geldiler.

Adliye binası önünde bir basın açıklaması yapan CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, “17 Aralık 2013 tarihine bir dönüp hatırlayalım. Türkiye’de ki bütün yazılı ve görsel basın olan bitenleri çarşaf çarşaf herkese gösterdiler. Kasalar, paralar, birçok olay ortaya çıkarıldı. Ve bu gelişme esnasında Türkiye Cumhuriyeti hâkimleri, savcıları, polisleri bazı kararlar verdiler. Ne yazık ki 17 Ekim 2014 tarihinde bu yaşananlara yine Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları takipsizlik kararı vermiştir. O zaman soruyoruz; O bir kurgu muydu? Akıl Tutulması mıydı? O günün hâkimleri, savcıları, polisleri ile şimdi ki savcılar, hâkimler arasındaki fark neydi? O günün savcılarını bir başka ülkenin Cumhurbaşkanı ve HSYK’sı mı atamıştı? O günün polisleri, hâkimleri başka bir ülkeden mi gelmişti? Bugün 17 Aralık yolsuzluk diye bütün dünyada yankılanan olayın takipsizlikle sonlandırılmasının sebebi nedir? Biz CHP olarak bu olayın arkasındayız. Türk halkının o milyon dolarların, tapelerin hesabını sorma hakkını olduğunu düşünüyoruz çünkü o paralar Türk milletinin vergileriyle toplanan paralardır” dedi.

Sil pak savcıları 4.5 milyon doları silemez

Daha sonra konuşan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ise çşunları söyledi:

“Maalesef son yıllarda Türkiye’de adalet utanç içinde. Adaletin sokağa çıkacak hali kalmamıştır. Bu nedenle biz de kaybolan adaleti sokak sokak aramak durumundayız. Bu bizim yurttaşlık görevimizdir.17 ve 25 Aralıkta Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları olayları ve belgeleri ortaya koydular. Daha sonra atanan savcı Türkiye Cumhuriyeti Savcısı değildir.  Sil Pak savcısıdır, belgeleri silip paklayan bir savcıdır. Her duruma bir kulp uydurmuştur, fakat dört buçuk milyon doların bir banka müdürünün evinde neden bulunduğunu açıklayamamıştır. Bunun bir izahatı da yapılamamıştır. Biz bunun cevabını bekliyoruz. Sil pak savcısı da olsa bunu silemez paklayamaz. İdari bir sorundur diyerek kapatamaz. İmam Hatip Lisesi yaptırmak için toplanmış bir para diyemez. Bu para terör örgütüne mi, Işid’e mi gidecekti? Bunu sorma hakkımız var. Bir savcının açtığı davayı bir başka savcı getirilip bir açıklama yapmadan kapatamaz. Bu çağın bir ayıbıdır. Ayrıca başbakana sesleniyorum ki istifa eden dört bakan eğer suçsuz ise, rüşvetle ilgileri yok ise iade-i itibar ile yeniden göreve atansınlar. Biz bunların takipçisi olacağız.”

Konuşmaların ardından adliye binası önüne siyah çelenk bırakan CHP’liler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.