CHP’den borcunu icra yoluyla alacak « Hamle Gazetesi

CHP’den borcunu icra yoluyla alacak

Bu haber 21 Haziran 2016 - 0:46 'de eklendi ve 1.146 kez görüntülendi.

chpCHP Datça İlçe Başkanlığı’nda sekreter olarak çalışırken 2008 yılında işten haksız yere çıkartıldığını iddia eden Esen Döner, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve yıllık izin ücretini almak için 8 yıl önce başlattığı hukuk mücadelesini kazandı. 8 yıldır devam eden hukuk mücadelesinde Datça Asliye Hukuk Mahkemesi, CHP Genel Merkezi tarafından Döner’e 15 bin 353 liranın ödenmesine karar verdi. Esen Döner’in Avukatı Cem Yusuf Aydın, müvekkilinin alacağı olan 15 bin 353 liranın ödenmemesi nedeniyle icra yoluyla CHP Genel Merkezi’nden tahsil etmek amacıyla Ankara’ya doğru yola çıktı.

Kadir Tamer

CHP Datça İlçe Başkanlığı’nda sekreter olarak çalışırken 2008 yılında işten haksız yere çıkartıldığını iddia eden Esen Döner, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve yıllık izin ücretini almak için 8 yıl önce başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

2003-2008 yılları arasında Datça CHP İlçe Başkanlığı’nda sekreter olarak çalışan Eser Döner, herhangi bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığını iddia ederek, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve yıllık izin ücretini almak için konuyu yargıya taşıdı. 2014 yılında Datça Asliye Hukuk Mahkemesi, CHP tarafından Esen Döner’e kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve yıllık izin ücretinin ödenmesi için karar aldı. Mahkemenin bu kararına yapılan itiraz üzerine dava Yargıtay’a taşındı. Dosyayı inceleyen Yargıtay 2003-2008 yılları arasında CHP Datça İlçe Başkanlığı’nda sekreter olarak çalışan Esen Döner’e kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve yıllık izin ücreti olan 15 bin 353 liranın CHP Genel Merkezi tarafından ödenmesine kararını onadı.

Bu kararın ardından Datça İlçe Başkanlığında 2003 ile 2008 yılları arasında sekreter olarak çalışan Esen Döner’in Avukatı Cem Yusuf Aydın, müvekkilinin alacağı olan 15 bin 353 liranın icra yoluyla CHP Genel Merkezi’nden tahsil etmek amacıyla Ankara’ya doğru yola çıktı.

Ak Partili vekil tepki gösterdi

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP’lilerin her fırsatta emekten ve emekçiye sahip çıkmaktan bahsettiğine işaret ederek, “1 Mayıs İşçi Bayramı’nda DİSK’le birlikte Taksim’e çıkmaya çalışan, işçi hakları savunuculuğu yapan Kemal Kılıçdaroğlu, önce 9 yıllık haklarını gasp ettiği CHP çalışanını görsün ve mahkeme mahkeme gezen çalışanın haklarını ödesin. Emekten bahsedenler, emekçiyi mağdur etti. Kamuoyu, bunu görsün. Bodrum’da gözlerini kırpmadan 7 bin ağacı kesme kararı alan CHP zihniyetinin kendi çalışanını nasıl mağdur ettiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 21 Haziran 2016 / 20:05

CHP işte böyle başarısız bir parti,partinin ilçe sekreteryasını da mı seçmezsiniz be birader,
biraz aidiyet duygusu olan insan olsun diye de mi bakmazsınız ?
Sayın Öztürk sanki her şeyi bitirdi de bu işden bile siyasi prime muhtaç oldu herhal,,,

memleket güllük gülistanlık,turizm patladı,
çiftçi huzurdan yerinde duramaapduru,
Göcek tüneli Türkiye’deki tüm tüneller gibi BEDAVA,
ulaşım desen Japonya’dan ileri,
afferin san sayın Öztürk,
alkışı hak ediyorsun….