CHP’den Aldan’a destek « Hamle Gazetesi

CHP’den Aldan’a destek

Bu haber 06 Ocak 2018 - 2:45 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

CHP Muğla İl başkanı, 13 ilçe başkanı ve milletvekilleri düzenledikleri ortak basın toplantısıyla Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan’ın arkasında olduklarını açıkladılar.

Muhittin Direk

CHP Muğla İl başkanı, 13 ilçe başkanı ve milletvekilleri düzenledikleri ortak basın toplantısıyla Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan’ın arkasında olduklarını açıkladılar.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban “Türkiye Cumhuriyet’in 15 Temmuz darbe sürecine hangi tavizlerin verilerek getirildiğini ya da herkesin bildiği cümleler ile ‘ne istediler de vermedik. Bu hasret bitsin’ anlayışı ile gittiği milletimiz tarafından bilinmektedir” dedi. CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ ve Nurettin Demir “ milletvekilimizi kimseye yedirtmeyiz. Sonuna kadar arkasındayız” dediler. CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan “Asıl sorun benim Zarraf’a hayali ihracat yaptırdıklarını ortaya çıkartmamdır” dedi.

Alban: Türkiye’yi darbe sürecine getirdiler

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban “ Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz darbe sürecine hangi tavizlerin verilerek getirildiğini ya da herkesin bildiği cümleler ile “Ne İstediler de Vermedik, Bu hasret Bitsin” anlayışı ile gittiği milletimiz tarafından bilinmektedir. Devletin, polisin, askerin, adalet sisteminin en önemli mevkilerine muhalefetin, değerli yazarların tüm uyarılarına rağmen iktidar desteği ile getirilen adına cemaat dedikleri terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimi Türk Milleti’nin azim ve kararlılığı ile püskürtülmüş. Yaşanan darbe girişiminden sonra siyasi olarak bu süreçten Kanun Hükmünde Kararnameler ile en çok yararlanan da iktidar partisidir. Muğla Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan’ın hukukçu oluşundan, ülkemiz için yaptıklarından, verdiği onurlu mücadeleden, son Reza Zarrap davasında ortaya koyduğu çalışmalardan rahatsız olan iktidardan beklediğimiz ve şaşırmadığımız bir çamur atma ve hedef gösterme hamlesidir. Radyo programında söylediklerinin tam metnini yayınlayan milletvekilimizin basın açıklamasını okumayan ya da programda söylediklerinin tamamını dinlemeyenler sadece bir kelimeye takılarak suçlamalarda bulunmakta akılların sıra milletvekilimizi suçlu göstermeye çalışmaktadırlar. 15 Temmuz şehitleri hakkında tek bir olumsuz cümle sarf etmeyen milletvekilimiz bir hukukçu olarak herkesin tepkisine neden olan son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamedeki belirsizliği, muğlaklığı ortaya koyuyor. Bu maddenin “15-16 Temmuz günü cereyan eden olaylar nedeni ile” ibaresi eklenerek düzeltilebileceğini, düzeltilmediği takdirde yoruma açık olduğunun altını çiziyor” dedi.

Nurettin Demir: Ülkeyi bölüyorlar

CHP Muğla milletvekili Nurettin Demir,  “Türkiye ikiye bölünme noktasına geldi. Bir grup silahlandırılmaya doğru yönlendiriliyor.  O örgütlenmeye çalışanlardan birisi HÖH adı adlındadır. Silahları gösteriyorlar. Sonra da biz sivil toplum örgütüyüz diyorlar. Milletvekilimiz bunları dile getirdi. Hakkında suç duyurusunda bulundular. Bunlar okuduklarını da anlamıyorlar. Sayın vekilimizin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Akın Üstündağ: toplantıları silahla basabilirler

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ “Ömer Suha Aldan’a karşı bir linç kampanyası başlatmaya çalışıyorlar. CHP teşkilatları olarak vekilimizin sonuna kadar arkasındayız. Vekilimin konuşmasında bir suç unsuru yoktur. Bu oluşturmaya çalıştıkları ve kanun hükmünde kararname ile koruma adlına almaya çalıştıkları bazı kişiler her hangi bir toplantıyı ellerinde silahlarla basabilirler. Fiili cezasızlık oluşturmaya çalışıyorlar. Bu kişiler için. Aldan vekilimizi kimseye yedirtmeyiz” dedi.

Ömer Suha Aldan: Hayali ihracatlarını ortaya çıkarttım

CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan “ Şuan kendimi çok güçlü hissediyorum. Arkamda koca bir CHP çınarı var. Asıl sorun benim Zarraf’a hayali ihracat yaptırdıklarını ortaya çıkartmamdır.  Bu yüzden bana karşı linç girişiminde bulundular. Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum. Söylediklerimin arkasındayım. Bu hukuksuz düzende bedel ödemem gerekiyorsa o bedeli de hiç çekinmeden öderim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.