CHP’DE ÖZTÜRK AĞIRLIĞI

Bu haber 30 Nisan 2012 - 0:00 'de eklendi ve 930 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Önümüzdeki günlerde CHP Muğla İl kongresi için geri sayım başladı. CHP’de bir kan değişimi olacağı kesin gibi görünüyor. Henüz aday konusunda resmi bir açıklama yok. Adı geçen isimler var. Bunlardan birisi de Yatağanlı Mustafa Öztürk.
İl başkanlığı için adı geçenler arasında yer alan Mustafa Öztürk’ün haricinde Mimar Vecdet Seçer ismi de dillendiriliyor. 10 gün öncesine bakıldığında eski İl başkanı Mehmet Kocagöz ile İl Genel Meclisi üyesi Erol Kutlay’ın isimleri İl Başkanlığı için dile getirilmekteydi. CHP İlçe kongrelerinin bitiminden sonra ortada görülen bir gerçek var. O da CHP’nin eski milletvekili adaylarından olan Yatağan’da 4 dönem CHP Yatağan İlçe başkanlığı görevinde bulunan serbest muhasebeci Mustafa Öztürk’ün partililer tarafından bir adım önde olduğu görüşü hakim.
Milas ve Muğla Merkez İlçe Sayın Öztürk’ün adaylığına pek sıcak bakmıyor havası hakim.  Öztürk seçim çalışmalarını 7 ana başlıkta toplamış. Basın ve Halkla İlişkiler, örgüt ile ilişkiler, genel merkez ile ilişkiler, demokratik kitle örgütleri, sendika ve dernekle ilgili ilişkiler, üniversite ve bilim kurumlarıyla ilişkiler yeniden bir onur kurulu oluşturup yapılacak olan bu onur kurulu içinde bulunan ilimizde geçmiş dönemlerde milletvekilliği görevinde bulunmuş il başkanlığı görevinde bulunmuş parti üyesi büyüklerden bilgi sahibi olmak İl genel meclisi üyeleri, belediye başkanlarının yapmış oldukları çalışmaları milletvekillerine CHP genel merkezine bildirmek için uğraş vermek. Muğla’da adı Öztürk 2 aydır CHP delegeleri ile ilçe ilçe dolaşarak bu projelerini aktarıyor.
Ancak Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile yaptığım telefon görüşmemde Sayın Gürün: “Arkadaşlarımızla toplantı halindeyiz. CHP İl Başkanlığını en iyi kim yapmaya talip ise oyumuzu ona göre vereceğiz. Hedefimiz CHP’yi yerel seçimlerde yine birinci parti yapmak” şeklinde özetliyor. Mevcut İl Başkanı Murat Tevfik Ülkü ise, yeni il başkan adaylarının çıkıp çıkmayacağı konusunda görüş belirtmenin erken olduğunu söylüyor.
CHP içinde nedense her zaman ikilikler yaşanır. Bu partinin genlerinde var sanki. Önümüzdeki il başkanlığı seçimi öncesinde de, sonrasında da bu yine yaşanacak. Ben Mustafa Öztürk ile zaman zaman köşemdeki yazılar nedeniyle ters düştüğüm zamanlar oldu. Kırgınlıklar yaşadım. Ama ortada bir gerçek var. Eğer CHP bu iki aday ile seçime giderse, Öztürk’ün şansı çok yüksek. Bodrum, Yatağan, Datça, Ula, Kavaklıdere ve Fethiye teşkilatları Mustafa Öztürk’ün adaylığına sıcak bakan ilçeler. Burada Merkez, Marmaris, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman delegelerinin rengi ise belirsiz. henüz netleşmiş değil.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.