CHP’de Bayan Aday Geliyor Bayan Aday Zühra Dönmez

Bu haber 18 Mart 2015 - 0:18 'de eklendi ve 1.443 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, CHP’nin Muğla milletvekili aday adaylarından Bafa Beldesi’nin eski Belediye Başkanı Zühra Dönmez aday adaylığını açıkladığı günden bu yana gece gündüz çalışmalarına hız verdiği görüldü. CHP Milletvekili Aday Adayı Zühra Dönmez bayan aday adayı oluşundan mı bilinmez her girmiş olduğu yerde ilginin en büyüğünü görmekte.

Bafa’nın eski Belediye Başkanı Zühra Dönmez bayan olmanın avantajlarını da kullanabiliyor. Gitmiş olduğu yerlerde bayan seçmenlerin eş ve dostları Zühra Dönmez’e oy vermeleri için çalışma içinde oldukları görülüyor. Her ilçede gördüğü ilginin fazlasını Datça İlçesinde de daha fazlası ile görüyor. Nedeni de Zühra Hanım’ın 43 yıl önceki İlkokul Öğretmeni Filiz Gölgeli ile Datça’da uzun yıllar sonra buluşmuşlar, görüşmüşler. İlkokul öğretmeninin Datça CHP delegesi olması Zühra Hanım’a son derece duygulandırmış ve uzun süre ağlamalı sızlamalı birbirleri ile hasret gidermişler ve CHP delegesi olan öğretmeni Filiz Gölgeli’de öğrencisi Zühra Dönmez için seçim çalışmalarına başlamış. Dağ dağa kavuşmaz ama insan insana kavuşur dedikleri de Datça’da gerçekleşmiş.

Sevgili okurlarım, CHP’nin Milletvekili Aday Adayı Bafa eski Belediye Başkanı Zühra Dönmez uzun yıllar Bafa Beldesi’nde memurluk daha sonra Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü daha sonra da Bafa Belediye Başkanlığı’nı başarı ile yürüten Muğla ilinin tek bayan belediye başkanıdır. Başkan Dönmez Belediye Başkanlığı yapmış olduğu yıllarda Bafalı hemşerilerinin sevgi ve saygısını kazanmış. Nedeni de yapmış olduğu başarılı çalışmaları, vatandaşlara karşı göstermiş olduğu ilgi ve sevgidir. İşte öylesine saygın bir renkli simadır Zühra Dönmez Hanım.

Sevgili okurlarım, Muğla yöresinde de çoğu kesim tarafından sevilip ve sayılan Zühra Dönmez CHP Kurultay Delegeliği’nin yanı sıra Milas’ta Atatürkçü Düşünce Derneği üyeliği ve daha birçok kuruluşta da üyeliği bulunan CHP Milletvekili Aday Adayı Zühra Dönmez bayan olmanın avantajlarını kullanıp bakınız neler söylüyor: Atatürk ilkeleri doğrultusunda İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Erdal İnönü, Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu yolunda olup CHP’ye güç katmak için CHP milletvekilliğine aday adayı oldum dedi. Biz de güler yüzlülüğü ile tanıdığımız hanımefendiliği ile bildiğimiz Zühra Dönmez’e siyasi hayatında başarılar dileriz.

ZÜHRA DÖNMEZ ÖZGEÇMİŞ

24 Eylül 1965 tarihinde Milas’ın Bafa Kasabası’nda dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bafa’da, lise öğrenimini ise İzmir İnönü Lisesi’nde tamamladı. Şoför bir baba ve terzi bir annenin iki kızından biri. 1985 yılında Bafa Beldesi’nde memuriyet hayatıma başladı. 23 senenin ardından Yazı İşleri Müdürü iken ekmeli oldu. Evli iki erkek çocuk annesi.

2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan adayı oldu ve seçimi kazanarak Muğla genelinde ‘‘ilk kadın belediye başkanı olarak göreve başladı. Tüm vatandaşlarımızın özellikle de kadınlarımızın bu bölgedeki gücü ve sesi olmak çalıştı. Partimizin 2009-2014 yılları arasında Türkiye genelinde 6 kadın belediye başkanından biri olarak birçok belediyenin ve CHP Genel Başkanlığı’nın düzenlediği çalıştaylarda, panellerde çeşitli sunumlar ve temsiller gerçekleşirdi. Bafa Gölü’nün kirlenme sürecini ülke gündemine taşıdığımız ve hükümetin üzerine düşen görevleri yerine getirmesini talep ettiği ‘‘Bafa Gölü’nü Kurtarma Platformu’nun oluşumunu sağladı.

6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile gündeme gelen, belde belediyelerinin kapatılması ve Köy Tüzel Kişiliklerinin kaldırılması sürecinin karşısında durarak, konuyu Fransa’da bulunan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıyan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarından biri. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Bafa Zeytinspor Kulübü üyesi. Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Kurultay Delegesi.

Uyumayan, sorgulayan, soruları önemseyen, halkıyla bütünleşmiş, vatan ve millet değerlerini, çocuklarımızın geleceğini karanlıklara teslim etmeyen bir milletvekili olmak üzere, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili olmaya aday.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
hanika58 02 Nisan 2015 / 17:59

zühra hanımı bır tesadüf sonucu tanıdık ve ailecek çok sevdik devamlı gülen yüzü bizim içimizi ısıttı yardımsever. en zor koşularda ıle gueln yuzuyle hemen cözüö üretmeyi bilen ve bunu da cok guzel bir sekılde basaran bırı. inşallah mılletvekılı olur, bız de sevınırız.