CHP yeniden sandık başına

Bu haber 25 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.061 kez görüntülendi.

chp6565651CHP Menteşe Belediye Başkanı adayının ardından belediye meclis üyesi adayların da sandık yoluyla belirliyor. Ancak bu karmaşık bir sistem aday listesinin yarısı üyeler tarafından belirlenirken, yarısı da parti teşkilatınca belirleniyor.
Haber Merkezi
CHP Menteşe Belediye Başkanı adayının ardından belediye meclis üyesi adayların da sandık yoluyla belirliyor. Ancak bu karmaşık bir sistem aday listesinin yarısı üyeler tarafından belirlenirken, yarısı da parti teşkilatınca belirleniyor.
Bahattin Gümüş’ün Menteşe Belediye Başkanı Adayı seçilmesinin ardından bugünde CHP Genel Merkezi’nin uygun gördüğü “Fermuar Sistemi” ile CHP’nin Belediye Meclisi Üyesi Adayları da belirleniyor. Sisteme göre aday adayları ön seçime girebildikleri gibi, atama yoluyla da aday olabiliyorlar.
CHP İlçe Merkez i’nden edinilen bilgiye göre; 28 artı üç kişiden oluşan Belediye Meclisi’nin adayı olabilmek için daha önce adaylık için başvurmuş olanlardan 50’si ön seçim ile belirlenmeyi tercih ederken 40 kişi de atama yoluyla atanmayı uygun gördü. Atamanın kadın, gençlik gibi kotalardan parti yönetimi v e belediye başkanı adayı tarafından belirleneceği ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.