CHP seçim ofisi açıldı

Bu haber 23 Şubat 2019 - 1:15 'de eklendi ve 1.005 kez görüntülendi.

CHP’nin Menteşe Belediye Başkanı ve başkan adayı Bahattin Gümüş’ün 31 Mart Yerel Seçimleri için kullanacağı CHP Menteşe seçim ofisi törenle açıldı.

Muhittin Direk

CHP’nin Menteşe Belediye Başkanı ve başkan adayı Bahattin Gümüş’ün 31 Mart Yerel Seçimleri için kullanacağı CHP Menteşe seçim ofisi törenle açıldı.

Törende konuşma yapan Bahattin Gümüş, “Sevgili Menteşeliler, Esençay’dan sizlerin içinden çıkıp gelerek 2014 yılında kurulan Menteşe’nin ilk belediye başkanı oldum. Bizim bir sloganımız vardı. “Menteşe’yi beraber yöneteceğiz” sloganı ile 5 yıl boyunca hiç siyaset yapmadık. Herkesi kucakladık. Siyaset yapmadan herkese eşit hizmet götürünce bunun karşılığını alıyorsunuz. Şuan aramızda ben görüyorum, belki CHP’ye hiç oy atmamış vatandaşlarımız var. İşte olması gereken belediyeciliği yapmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Gümüş, Menteşe’de gerçekleştirdikleri projelere değinerek, “Menteşeli yazın evde oturmayı sevmiyor. Gece evine geç saatte gidiyor. Bu nedenle yaşam alanlarına çok önem veriyoruz. Bu aşamada Kızıldağ’daki mesire alanını Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiraladık. Yeni dönemde orada bir yaşam alanı oluşturacağız. Kötekli’de gençlik merkezi oluşturacağız. Ayrıca Kurşunlu Meydanı yenilenecek” diye konuştu.

Gümüş, “Muğla merkezin, nasıl büyüyeceği konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda çok katlı binalara izin vermiyoruz. Muğla halkı 10-15 katlı binaların arasında boğulmuyor. Şehir merkezinde yeşil alanlar içinde geziyor. SİT bölgelerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Ovalarda planlamamızı yaptık. Hiç bir zaman ovalarımızı inşaata açmayacağız. O bölgeleri koruyacağız. Bu arada sanayi bölgesini yapıyoruz. Çalışmalarımızı tamamladık. Son olarak Atapark’ı Menteşe Belediyesi olarak devraldık. İnşallah onu seçim önü hizmete sunacağız ve 31 Mart akşamı hepberaber toplanıp Zeybek oynayacağız” diye ifade eti.

Ardından konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyükşehirin 5 yılda yaptığı çalışmalara değinerek, yeni dönemde kırsalda üretip kıyıda tüketimi sağlayacaklarını belirtti. Muğla’yı planlı olarak geleceğe, birilerinin yağma yapması için fırsat kapısı haline getirmeyeceğiz. Kıyılarımızı, bütün varlığımızı gerçekten sonuna kadar koruyacağız. Gözü İstanbul’a doymuş olanlar, gözünü Muğla’ya çevirdi. Yok öyle yağma. Buraya gelip benim topraklarımı nasıl kazanıldığı belli olmayan paralarla satın alıp, burada bana rağmen yaşam süremezsiniz. Kentime saygı göstereceksiniz. Kentlime ve Muğlalıma saygı göstereceksiniz” dedi.

Gürün imar planlarını kimseye peşkeş çekilen bir alan yaratmadan geçirdiklerini dile getirerek, “Şuanda Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak düzenli yeni inşaat alanlarını planlıyoruz. Akçaova’da son noktaya geldik. Sanayi için yaptığımız proje çok değerli, çok önemli. Muğla’nın geleceği açısından çok katkı sağlayacak bir tesis olacak. Türkiye’de örnek olacak bir planlamayı yaptık. Sanayi taşınınca yanında büyük lojistik merkezlerin kurulabileceği planlı alanı yapıyoruz. Menteşe coğrafi merkez olarak bütün lojistik imkanları ve taşımacılık için depolama hizmetlerini burada yapacak. Yerkesik üzerinde. Muğla’nın ekonomisine, işsizliğine çok büyük katkı yapacak ve herkesin ekonomisini sağlayabileceği bir alanı yaratmış olacağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.