CHP Parti Meclisi Toplanıyor Bombalar Bugün Yarın Patlayacak « Hamle Gazetesi

CHP Parti Meclisi Toplanıyor Bombalar Bugün Yarın Patlayacak

Bu haber 05 Kasım 2018 - 1:07 'de eklendi ve 1.376 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, CHP Genel başkanı kemal Kılıçdaroğlu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kafasında 4 isim oluğu söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Dr. Osman Gürün için bir göz kırpması olduğu görüldü, yani siz benim Muğla adayımsın dercesine. Ama Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Küçükkaya’da da yalnız bırakmak istemiyor. Her ikili arasında gelip gittiği dile getiriliyor. Bir de Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a da göz kırpar gibi hareket ettiği söyleniyor. Sayın Kılıçdaroğlu vereceği karar Muğla’da dört gözle bekleniyor. CHP eski Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir’in de Ankara’da adı sıkça konuşulan isim.

CHP’de yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında bazı seçim bölgelerinde aday belirleme yöntemine ilişkin karar alınacak. PM’de üzerinde tam mutabakat sağlanan 100’den fazla adayın da netleşeceği belirtildi. Parti meclisi üyelerinden bir yetkili isminin açıklanmaması kaydı ile: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 3-4 aday üzerinde değerlendirme yapıldığını kısa bir süre içinde de açıklama yapılacağını dile getirdi. Yine CHP yetkilisi şöyle devam etti: Yapılan toplantıda seçim çevrelerinde önseçim, merkez yoklaması, eğilim gibi yöntemlerden hangisinin kullanılarak aday belirleneceği konusu da masaya yatırılacak. Milletvekillerinin belediye başkan adayı gösterilmemesi yönündeki talepler de toplantıda değerlendirilecek. PM içinde ön seçim konusunda farklı görüşler dile getiriliyor. Parti içerisinde ön seçimin sağlıklı sonuç vermediğini savunanlar bulunuyor. Tartışmalı kentlerde aday belirleme yöntemi olarak parti örgütüne yönelik eğilim yoklaması ve vatandaşlar arasında ise anket uygulaması yapılarak adayın belirlenmesi görüşü öne çıkıyor dedi.

Yapılan anketler sonrasında CHP’nin değişimde bulunacağı bir diğer il  Muğla oldu. Partinin, Muğla’da Osman Gürün’le devam edip etmeyeceği belli olmadığı dile getirilirken halen Tekirdağ  Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter olarak görev yapan Oral Karakaya’yı aday  göstereceği dile getiriliyor. Yine ayrıca Bodrum belediye başkanı Mehmet Kocadon’un ve Nurettin Demir’in tecrübeli politikacı olduğunu unutmayalım. adının da sıkça geçtiği dile getiriliyor. CHP Genel Merkezi’nden zaman zaman bilgiler aldığı süre içerisinde siz okurlarıma öncelikle bildirmeye çalışacağım. Önceden de söylediğim gibi benim görüşüm ibrenin Sayın Gürün’den yana olduğunu söylüyorum. Çünkü Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Osman Gürün yıllardan bu yana Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte diyaloglarının iyi olduğu görülüyor da onun için söylüyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.