CHP Osman Gürün dedi

Bu haber 06 Aralık 2018 - 17:17 'de eklendi ve 1.606 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerinde, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak mevcut belediye başkanı Osman Gürün’ü yeniden aday gösterdi.

Nazife Taşdelen

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerinde, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak mevcut belediye başkanı Osman Gürün’ü yeniden aday gösterdi.

CHP Genel Merkezi’nin Türkiye genelinde 300 adayı belirlediği bilgisi kamuoyunda dolaşırken netleşen adaylar arasında Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı da yer aldı. MYK toplantısı öncesi gerçekleşen açıklamada CHP Genel Merkezi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mevcut başkan Osman Gürün’ü yeniden aday gösterdi.

4 aday adayı bulunuyordu

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 4 isim aday olmuştu. Aday adaylıklarını açıklayan ilk isim eski Muğla Milletvekillerinden Nurettin Demir, adaylık başvurusunu yapan isim olmuştu. Nurettin Demir’in ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulundu. Ardından mevcut Belediye Başkanı Osman Gürün ve son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa eden Oral Karakaya’da partisinden Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yapan isim oldu.

Merakla bekleniyor

Bodrum Belediye Başkanlığı görevinde bulunurken Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Kocadon’un, Osman Gürün’ün aday olarak Genel Merkez tarafından açıklanmasının ardından nasıl hareket edeceği ise herkes tarafından merak konusu oldu. Kulislerde Kocadon’un başka bir partiden yada bağımsız olarak aday olması beklenirken, Ak Parti’nin Muğla’da aday çıkarmayarak MHP adayını destekleyeceği iddiaları tüm dikkati iki partinin vereceği karara ve adayına çevrilmesine neden oldu.

CHP Genel Merkezi tarafından yeniden aday gösterilen Osman Gürün, 3 dönem Muğla Belediye Başkanı bir dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev almıştı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Meltem Güney 07 Aralık 2018 / 11:05

Sayın başkanım Muğla’yı Muğla yapan güzel insan her zaman yanındayız.Başarılar.