CHP NEREYE GİDİYOR? « Hamle Gazetesi

CHP NEREYE GİDİYOR?

Bu haber 27 Kasım 2012 - 0:00 'de eklendi ve 976 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

CHP Muğla İl Başkanlığı’nın Muğla Belediyesi ev sahipliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği panelde “Türkiye nereye gidiyor?” sorusu soruldu.
CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ile CHP’li eski İçişleri Bakanlarından Hasan Fehmi Güneş panelin konuşmacıları idi.
Güneş, panelin konusu soruya yanıt verirken, “Nereye gitmediği belli. Demokrasiye, laikliğe, çağdaşlığa gitmiyor.” diyordu.
CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk de yaptığı açış konuşmasında “13 belediye başkanlığını almak için ant içtik. Muğla’yı kaybedersek Türkiye bitmiş demektir.” ifadesinde bulunuyordu.
Türkiye’de 81 il var. Son yerel seçimde bu illerden Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Zonguldak, Sinop, Giresun, Artvin’i CHP kazandı.
Merak eden varsa 46 belediyeyi de AK Parti kazandı. 81 ilin 46’sını AK Parti alınca Türkiye bitmiyor da CHP’nin kazandığı 13 ilden Muğla’yı CHP kaybedince Türkiye neden bitiyor?
Eğer 2014 yerel seçiminde CHP Muğla’yı kaybederse, oturup yas mı edeceğiz?
Türkiye, Muğla’dan ibaret mi?!!
 
xx      xx      xx
Sakın birileri benim Muğla’yı CHP’nin kaybetmesini istediğimi filan sanmasın…
CHP Muğla’yı Belediye Başkanı Osman Gürün ile kaybedeli yıllar oldu!
Osman Gürün CHP’li mi?
Hafta sonunda cumartesi günü yapılan panelde Hasan Fehmi Güneş yaptığı konuşma ile adeta “CHP’li olmak” dersi verdi…
Gerçi salonda o dersi alacak yeterince CHP’li yoktu, ama Güneş şöyle diyordu:
“CHP’de örgütün sözü geçer. CHP’lilik kayıtlı üyelik değildir. Kimliktir, davranıştır, farklılıktır. Bu özelliğimizi yükseltmeliyiz.”
Muğla CHP’de örgütün sözü mü geçiyor? İl Başkanı Mustafa Öztürk alınmasın, ama yoksa Osman Gürün’ün mü?
Osman Gürün’ün CHP’de sözü geçiyor, ama CHP’lilere geçiyor mu? Hiç değilse Muğla Belediyesi’nde çalışanlarına sözü geçmiyor mu? Yoksa Muğla Belediye’sinde bir tek CHP’li Başkan Gürün mü?..
Panelin yapıldığı salonun koltuk sayısı kaçtır bilmiyorum, ama “yarı yarıya doldu” bile diyemiyorum. Salonun beşte biri zor doldu!
Hiç değilse Hasan Fehmi Güneş gibi bir “dinozora” mahcup olmamak için salon belediye çalışanları ile doldurulabilirdi…
 
xx      xx      xx
Bir önceki hafta Hamle Medya Gurubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu kayınpederini kaybetti. Yerkesik’te cenaze törenini bir kahvede beklerken birlikte olduğumuz CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, “Haftaya 24 Kasım’da İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş ile İlhan Cihaner ve Gürsel Tekin’i Belediye Başkanı Osman Gürün ve Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan ile buluşturuyoruz. Nasıl olur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Salonu dolar mı?” diye sormuştu.
Ben de “Dolar tabi. Bizim için de güzel haber olur.” demiştim.
Bizim için güzel haber oldu, ama salon dolmadı!
Belki de panelin cumartesi günü yapılması şanssızlık oldu. Bizim CHP’liler muhtemelen cumartesi tatilindeydi…
 
xx      xx      xx
İlhan Cihaner Hatay’da, Gürsel Tekin İstanbul’da görevli oldukları için gelememişlerdi…
Salonda İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar ve Muğla İl Genel Meclisi Üyesi Salih Ercan’ın dışında il genel meclisi üyesini; Muğla Belediye Meclisi Üyesi Alifer Atasever dışında belediye meclisi üyesini; Merkez İlçe Başkanı Bahattin Gümüş dışında ilçe başkanını; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel ve Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban dışında belediye başkanını göremedim…
Onlar neden gelememişlerdi?
İl Başkanı Öztürk veya Belediye Başkanı Gürün tarafından başka yerlerde mi görevlendirilmişlerdi?
Acaba Muğla’da CHP’liler Ömer Süha Aldan İlhan Cihaner’in, Hasan Fehmi Güneş Gürsel Tekin’in yerini tutmaz diye mi düşündüler?
Peki ya CHP’nin öteki Muğla Milletvekilleri Tolga Çandar ve Prof. Dr. Nurettin Demir’e ne demeli… Onlar da “Bizim Ömer Süha Aldan’dan neyimiz eksik?” deyip gelmemiş olmasınlar?
Gariptir, ama salonda CHP’li gazetelerle, Kemalist yazarlar da yoktu!
 
xx      xx      xx
Eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş gerçekten “ders verir bir konuşma” yaptı. Türkiye’nin nereye gittiğini ve CHP’nin ne olup olmadığını, bir CHP’linin nasıl olması gerektiği anlatırken, bir CHP’liyi kılığından, davranışından tanıdığını vurgulayıp, “CHP’de örgütün sözü geçer.” diye başladığı konuşmasını şöyle bitiriyordu:
“Ne zaman ayağa kalktık, o zaman bu halk bize oy verdi.”
İyi de hani, o CHP nerede?
Bence bir de “CHP nereye gidiyor?” paneli yapılmalı!
 
xx      xx      xx
Bir de Güneş panelin yapıldığı salonu güzel bulmuştu. O nedenle mi, yoksa salonu boş bulup kinaye olsun diye mi “Muğla’ya yıllardır gelir giderim. Tıkış tepiş salonlarda otururduk. Muğla’nın böyle bir salonu yoktu. Şimdi var. Muğla’da medeniyete yürüyen belediye başkanı var.” deyiverdi…
Ama tıkış tepiş oturulan günlerde Muğla’da CHP vardı…
27.11.2012 
 
 
 
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.