CHP Muğla teşkilatı bir araya geldi « Hamle Gazetesi

CHP Muğla teşkilatı bir araya geldi

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:35 'de eklendi ve 1.058 kez görüntülendi.

chpkahvaltiiiCHP Muğla Kadın Kolları yönetiminin Altınkalp Restoran’da düzenlediği kahvaltıda CHP Muğla teşkilatlı bir araya geldi. Toplantı da yeni atanan il yönetimi görücüye çıkarken, CHP milletvekili aday adayları da tanıtıldı.
Hafize Ataseven
CHP Muğla Kadın Kolları yönetiminin Altınkalp Restoran’da düzenlediği kahvaltı etkinliğinde yeni atanan il yönetimi görücüye çıkarken, CHP milletvekili aday adayları da tanıtıldı. Kahvaltı toplantısına il genelinden katılan üyelerin yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP’li Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar da katıldı. Ev sahibi, Muğla Kadın Kolları Başkanı Belkıs Bozacı bir konuşma yaparak birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verirken, kadına şiddet konusunda iktidara eleştiri de bulundu. Bozacı konuşmasında “Kadının kariyeri annelik olmalıdır diyen, kadını eve hapsetmek, sosyal hayattan uzakta tutmak isteyene bir zihniyet tarafından yöneltilmekteyiz. Kariyerlik sözcüğünü karıştırıyor, annelik kutsallığını tahrip ediyorlar. Bunlara itiraz eden bizlere de bunlar demokrasi taraftarı değiller diyerek eleştiriyorlar” dedi. Tüm bu olumsuzluklara, haksızlıklara ve şiddete karşı kadının gücünü, hakkını biz CHP Kadınları olarak göstereceğiz diyen Bozacı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutladı.
CHP Merkez yönetimi tarafından Muğla İl başkanlığına atanan başkan Mürsel Alban ise, “ Bizim kadınlarımız kariyerlerini o bakanı yerinden ederek, CHP’yi iktidara taşıyarak yaparlar. Bunun için milletvekili sayımızı 6 ya çıkarmalıyız, bu noktada hepimize çok fazla görev düşüyor. Kadın kollarımız, gençlik, kollarımız ve tüm üyelerimi tek tek kapı kapı dolaşmalıyız. Çalınmadık kapı bırakmamalıyız dedi.”
“Aramızdaki problemleri basın yoluyla değil yüz yüze konuşarak içimizde çözmeliyiz diyen” İl Başkanı Alban, “Kimse diğerini ötekileştirmesin, hepimiz bir olmalı, birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız. Bizim birbirimize düşmemizi bekleyenlere olanak tanımayalım. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarından sapmamalıyız” dedi. Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız bazı sorunların basında çok fazla yer alması sonucu genel merkezimiz gereken yetkilendirmeyi, bana vererek bana güvendiler. Bende bana destek veren, güvenen tüm partililerime teşekkür ediyorum “ dedi.
CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları verirlerken, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladılar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.