CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay: “Yaz saati inadı öğrencilerimizin canını alıyor” « Hamle Gazetesi

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay: “Yaz saati inadı öğrencilerimizin canını alıyor”

Bu haber 18 Ocak 2019 - 1:24 'de eklendi ve 639 kez görüntülendi.

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Erbay, yaz saati uygulamasındaki ısrar sonucunda öğrencilerin gün doğmadan okul yoluna düşmesini eleştirerek, “Bu uygulama ile sabahın kör karanlığında yollara düşen öğrencilerimizden ikisi geçen günlerde trafik kazalarında hayatlarını kaybettiler. Bu uygulamadan bir an önce vaz geçilmelidir” dedi.

Muhittin Direk

Muğla Bayır Mahallesi ve Yaraş Mevkiinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazalarında iki öğrencinin hayatını kaybettiğini hatırlatan CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Erbay, “AKP’nin yaz saati uygulamasındaki inadı nedeniyle öğrencilerimiz sabahın kör karanlığında okul yoluna düşüyor. Bu nedenle meydana gelen trafik kazalarında lise öğrencisi Şeymanur Gölge ve 8. sınıf öğrencisi Eylül Tansu Suda adlı iki öğrencimizi kaybettik. Bu ısrarı, inadı anlamak mümkün değil. Konuyla ilgili her kesim bu uygulamanın değiştirilmesini söylerken AKP bu uygulamada ısrar ediyor. Bu ısrarın sonucunda da çocuklarımız hayatını kaybediyor” şeklinde konuştu.

Yaz saati uygulamasının bir an önce değiştirilmesi çağrısında bulunan Erbay, “AKP bu inadından vaz geçmeli. Çocuklarımız için hayatı risk yaratan bu uygulama derhal kaldırılmalıdır. Çocuklarımız da vatandaşlarımız da karanlıktan dolayı mutsuz oluyor, psikolojileri bozuluyor. Tasarruf yapmayı amaçlayan bu uygulama ile tasarruf yapılmadığı belliyken üstüne birde insanları karanlıkta işe, okula gidip gelmeye mahkum etmek ne kadar doğru bir karardır? Bu uygulama değiştirilmelidir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.