CHP Muğla İl Başkanı Alban’dan 10 Kasım mesajı « Hamle Gazetesi

CHP Muğla İl Başkanı Alban’dan 10 Kasım mesajı

Bu haber 10 Kasım 2017 - 2:40 'de eklendi ve 440 kez görüntülendi.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeni  bir mesaj yayımladı.

Haber Merkezi

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeni  bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mürsel Alban; Atamızın fikir ve inkılapları ışığında iki büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaşatmak, İlke ve Devrimlerini gelecek nesillere aktarma sorumluluğumuz ile ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Ulusumuzun ışık kaynağı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, özlem ve gururla andıklarını söyledi.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban; “Bir lider düşünün ileri görüşlülüğü ve askeri dehasıyla tüm dünyanın kendine hayran bırakmış, Kuvva-i Milliye ruhuyla doğusundan batısına bütün ulusu bir araya getirmiş eşsiz ve büyük bir devlet adamıdır. Atatürk İlke ve Devrimleri sonsuza kadar yaşayacak bir fikirdir, Türkiye Cumhuriyet’inin kalbidir.  10 Kasım; Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettiğimiz 7’den 70’e herkesin ortak bir hüzün ve özlemin tarihidir. ‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir. Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.’ diyen  Mustafa Kemal Atatürk, kendisini anlamamız için sadece İlke ve devrimlerini, düşüncelerini ve emanetlerinin değerini anlamak olduğunu ifade etmiştir. Cumhuriyetimize ve Atamıza yapılan saldırı ve tehditlerin haddini bilmeyen sorumlularına vereceğimiz en güzel cevap; Atatürk’ün mücadele ruhuyla kurduğu Laik Cumhuriyetimize ve Kurucu değerlerimize sahip çıkmak olacaktır. Gün, O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlık ve azmi gösterme günüdür. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; kalbimizde Atamızın sevgisiyle Devrimlere, Özgürlüklere, Cumhuriyete, Laikliğe, Fikir ve Emanetlerini sonsuza kadar yaşatma azmimiz ve kararlılığımız katlanarak devam edecektir.

Bu düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, fikirleri, düşünceleri ile zamanını, günümüzü ve geleceği aydınlatan ileri görüşlü devlet adamı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79.yıl dönümünde saygı, özlem ve gururla anıyor ve açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz.’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.