CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Karakaya: “Benim rakibim iktidar partisinin adayıdır”

Bu haber 20 Kasım 2018 - 0:17 'de eklendi ve 1.615 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla teşkilatı 31 Mart Tarihinde yapılacak Yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı açıklamaları Oral Karakaya ile devam etti. Karakaya diğer aday adaylarına başarılar dilerken rakibinin CHP’nin adayları değil iktidar partisinin adaylarını olduğunu belirtti.

Muhittin Direk

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla teşkilatı 31 Mart Tarihinde yapılacak Yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı açıklamaları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’nden istifa eden Oral Karakaya ile devam etti. Karakaya diğer aday adaylarına başarılar dilerken rakibinin CHP’nin adayları değil iktidar partisinin adaylarını olduğunu belirtti. CHP İl Başkanlığı önünde yapılan aday adaylığı açıklamasına İl Başkanı Adem Zeybekoğlu yönetim kurulu üyeleri, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve çok sayıda partili katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Oral Karakaya, “Belediyecilikte şeffaf olacağız. Yurttaşlarımıza harcadığımız her kuruşun hesabını vereceğiz ve erişilebilir olacağız. En önemsediğimiz şeylerden bir tanesi yurttaşlarımızın yönetime katılmasıdır. Her geçen gün demokrasimizin standartları düşmektedir. Bu nedenle elimizde bir tek yerel alan kaldı, yerel demokrasiye sahip çıkmak hepimizin görevidir. Bu nedenle halkımızın yönetime katılması bizim için önemlidir. Kente ekonomisini ve üretimi önemsiyoruz. Bugün dünya da sadece yol, kaldırım yapan ve alt yapıyla uğraşan belediyecilik anlayışı sona ermiştir. Yeni nesil belediyecilik anlayışı enerji üreten, proje ve markalaşma için uzman ekiplerle çalışıp kente marka değeri katan kentleşme modelidir. Bu nedenle biz yeni nesil bir belediyecilik anlayışını Muğla Halkına getirmek istiyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri arasında objektif kriterler belirledik. Kentimi bir turizm kentidir bazı ilçelerimizin potansiyeli çok yüksek. Ancak merkezi hükümetten aldıkları bütçe ve kaynaklar kış nüfusuna göre olduğundan yazın ihtiyaç karşılamakta zorlanmaktadırlar. Eğer nasip olursa bizler turizm potansiyeli olan ilçeleri özel olarak desteklemeyi düşünüyoruz” dedi.

Karakaya konuşmasına şöyle devam etti:

Enerjimiz Muğla’nın geleceğini ve vizyonunu dizayn etmeye harcayacağız. Kimin il başkanı, kimin milletvekili adayı olacağı bizim meselemiz olmayacaktır. Biz bunun yerine Muğla’yı dünya kenti haline getirmeye çalışacağız. 2 yılı aşkındır saha çalışmaları yapıyorum. Bu sürede ne mevcut Büyükşehir Belediye Başkanımıza nede diğer adaylarımız hakkında hiçbir olumsuz değerlendirmem olmamıştır. Beni destekleyen dostlarımın da aynı hassasiyette olmasını istiyorum. Çünkü biz birbirimizin rakibi değiliz. Bizim rakibimiz iktidar ve diğer partilerdir. Bizim hedefimiz birbirimiz incitmeden partimizin başarısının sağlanmasıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 20 Kasım 2018 / 13:12

Herkese merhaba,

Nazım’ın,Abidin Dino’ya yazdığı şiirde,
bahsettiği,
“Mutluluğun resmini, betimlerken,
1960 yazında,çok şükür,çok şükür ,bu günü de gördüm diyen ananın resmi..
gibi,
çok şükür,çok şükür,
“kimin ilçe başkanı olacağı,il başkanı olacağı,belediye başkan olacağı ,değil Muğla^’yı kucaklayarak,daha iyi nasıl yönetebiliriz demek bizim işimiz olacak,” diyen başkan adayımız var,
çok şükür,
Muğla’yı seçilmişlkerle yöneteceğiz başka bir yiğid başkan adayımız var,
çok şükür,
yılların hem siyasi hem de bilim ve elbette insani tecrübesi ve donanımı dolu bir başkan adayımız var,
çok şükür,
yıllarca Muğla’ya hizmet etmiş ak saçlı bilge ve yenilere ışık tutacak,yol gösterecek,tecrübelerinden faydalanacağımız bir değerli onursal başkanımız var,
gözünaydın Gadın Moola’m,
selam olsun her bir yakasına,