CHP Milletvekili Erdem’e suç duyurusu

Bu haber 24 Aralık 2015 - 23:56 'de eklendi ve 597 kez görüntülendi.

CHP MİLLETVEKİLİ ERDEM’E SUÇ DUYURUSU DİN BİR-SEN MUĞLA İL BAŞKANI HAMİDULLAH ATA, RUSYA KANALINDA TÜRKİYE ALEYHİNE ACIKLAMALAR YAPTIĞI İLERİ SÜRÜLEN CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ EREN ERDEM HAKKINDA MUĞLA CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.DİN BİR-SEN Muğla İl Başkanı Hamidullah Ata, Rusya kanalında Türkiye aleyhine acıklamalar yaptığı ileri sürülen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında Muğla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Demokratik Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Din Bir-Sen Muğla İl Başkanı Hamidullah Ata ve İl Sekreteri Muhammet Ünal, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in Rusya kanalına yaptığı ileri sürülen açıklaması nedeniyle Muğla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
Din Bir-Sen Muğla İl Başkanı Ata, Erdem’in Rusya televizyonunda Türkiye’nin itibarsızlaştırılmasına yönelik yaptığı açıklamanın ihanet olduğunu ileri sürdü. Ata açıklamasında, “CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in Rusya’daki bir televizyonda Türkiye Cumhuriyet’ini dünya ülkeleri nezdinde itibarsızlaştırmak için yalan ve ispatı mümkün olmayacak şekilde milletimizi ve devletimizi ve bunu temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamını yaralayacak şekilde cümle ve algı olaylarından dolayı Din-Bir-Sen Muğla İl Temsilciliği olarak hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz. Eren Erdem’in Twitter hesabındaki ‘Türkiye İran Devletleri savaşsa İran’ın tarafını seçeceğini beyan etmesi bir milletvekilinin ahlakına ve milletin vekili olmuş birisine yakışmamaktadır. Milletin vekili olmuş, milleti ve devleti temsil etmesi gereken bu kişinin milleti temsil etmediği, Türkiye Cumhuriyet’i Devletini ve bizleri de derinden yaraladığı aşikârdır. Bu şahsın gerek CHP tarafından, gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından gerekli işlemlerin yapılarak Milletvekilliğinin son bulması, hatta ve hatta ihanet kapsamına alınarak hakkında işlem yapılması en önemli arzularımızdan birisidir. Biz biliriz ve inanırız ki; ne cihette olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde aynı gemide bulunan insanlarız. Gemi su aldığında hepimiz yara alacağız” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
fenomen 25 Aralık 2015 / 11:08

DİN BİR SEN İL YÖNETİMİNE BAŞARILAR DİLERİZ.