CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Burak Erbay’a Sevgi Gösterileri

Bu haber 20 Mart 2015 - 20:24 'de eklendi ve 1.079 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla Barosu’na kayıtlı Av. Burak Erbay gençlik kesiminden kendisine gelen milletvekilliği aday adaylığını değerlendirip 2-3 aydan bu yana CHP’den Muğla milletvekili olabilmesi için yoğun çalışmalarını bugün sonlandırdı. Sayın Erbay, Muğla’da avukatlık yapmış olduğu yıllarda Muğla insanının sevgi ve saygısını kazanmış. Bu süre içinde de Muğla Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Başkanlığı’nı da başarı ile sürdürmüş ve bu süre içinde ADD’nin üye kaydının çoğalmasını sağlamış.

Sevgili okurlarım, hani söylüyoruz ya, CHP genç milletvekili çıkarsın diye, işte öyleyse genç ve dinamik bir milletvekili çıkarmak istiyorsanız Av. Burak Erbay’ı Ankara’ya gönderin diyorum.

Sevgili okurlarım, CHP’nin Milletvekili Aday Adayı Av. Burak Erbay seçim çalışması yapmış olduğu bu süre içinde bir hayli yorulmuş. Ama yorgunluğunu hiç belli etmiyordu. Sayın Erbay güler yüzlülüğü ile önceki akşam Muğla’nın mahallerinde oy istemeye gittiğinde partililer tarafından sevgi gösterileri ile karşılandığı söylendi ve hakikaten de öyleymiş.

Sevgili okurlarım, bu ara yaşlı bir teyzenin konuşması ise şöyleymiş: Oğlum Burak Bey senin kişiliğine devamlı iyiliklerle duyuyoruz. Biz mahalle delegesi olarak oyumuz Burak Erbay için olacaktır demiş. Yaşlı bir teyze böyle sesleniyorsa bunu altında bir şeyler var. Yani Burak Erbay bugün yapılacak olan ön seçimde şanslı görünüyor galiba. Çünkü Av. Burak Erbay her gitmiş olduğu ilçede partililer tarafından sevgi gösterileri ile karşılandığı da söylenen konuşmalar arasında. Yine ayrıca her ilçede olduğu gibi Muğla’nın CHP kurmaylarından oluşan 4-5 CHP’li kanaat önderleri de isim vermeden Av. Burak Erbay’a destek vermişler ve gizli çalışmalarını sürdürmüşler.

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere CHP’de 28 milletvekili aday adayı var. Kıyasıya birbirleri ile yarış içindelerdi. Ancak bugün yapılacak olan ön seçimde kimlerin sıralamaya gireceği de bugün belirlenecek. Ama bu isimleri yani milletvekili sıralamalarına girecek olan aday adaylarının hemen hemen kimlerin olduğu belli. Belli ama ben yine de ilk sıralarda kimlerin olduğunu yazmayacağım. Eğer böyle bir şey yazarsam alacak oldukları oyların silinmesine neden olurum. O nedenle bir gün daha sabredelim.

Sevgili okurlarım, bugünkü konumuz CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Burak Erbay. O nedenle Sayın Erbay için şimdilik yazacak pek fazla bir şey yok. Eğer milletvekili sıralamasında ön sıralarda olursa, öyle de görünüyor. Bunun nedeni de Sayın Erbay sadece CHP’li seçmene değil tüm siyasi partilerin üyelerinde sevgi ve saygı ile karşılanıyor, karşılığını da oy alacağa benziyor. CHP’nin Muğla milletvekili aday dayı Av. Burak Erbay’a şimdiden siyasi hayatında bol şanslar dileriz sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.