CHP Kadın Kollarından açıklama

Bu haber 26 Kasım 2018 - 1:04 'de eklendi ve 513 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe Kadın Kolları Baskanı Leyla Uzun, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Muhittin Direk

Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe Kadın Kolları Baskanı Leyla Uzun, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe ilçe Başkanlığında yapılan açıklamaya Muğla Milletvekilleri, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Burak Erbay, İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve partililer katıldı.

Başkan Leyla Uzun açıklamasında, “24 Kasım tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği “ni kabul ettiği gündür. Öğretmenler Günü 1981 yılından beri 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhurbaşkanı bile Öğretmenden sonra gelir’ anlayışı ile inşa ettiği eğitim sistemimiz baş tacı öğretmenlerimiz son yıllarda olduğu gibi bu yılda 24 Kasım tarihini buruk bir şekilde karşılamaktadır” dedi.

Uzun açıklamasına şöyle devam etti:

Ülkemizde ne yazık ki bir kutlama günü olması gereken 24 Kasım, öğretmenlerin sorunlarını ve yaşadıkları güçlükleri konuşmaktan öteye gidemiyor. Mezun olanların iş bulamadığı ülkemizde; atanamayan öğretmenler, atanamadığı için girdiği bunalım sonucu intihar eden öğretmenlerimizin olması bizler için büyük bir üzüntü ve utanç kaynağıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir ”diyerek ulusların medeniyet yolundaki yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğunu işaret etmiştir. Eğitimsiz ve öğretmensiz toplumların ulus olamayacağı gerçeğinden hareketle, insanlığın her çağda, her türlü bilgisizlikten kurtularak, bilim yolunda ilerleyebilmesi de ancak öğretmenler sayesinde mümkün olabilmiştir. Aydınlanma, çağdaşlaşma, teknolojik ve bilimsel gelişmeleri izleme gibi çağın gereksinimlerini topluma yansıtan ve bu yolda yakılan meşaleyi en önde taşıyan eğitimcilerin yetiştireceği nesiller Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çağdaşlaşma yolundaki en önemli güvencesidir. CHP Muğla Menteşe İlçe kadın kolları olarak bu önemli günde başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle anıyor ve birçok zorluğa rağmen büyük bir özveriyle cumhuriyetimizi çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin ve bu uğurda yıllarını vermiş tüm emekli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.