CHP Kadın Kolları seçim sonuçlarını değerlendirdi

Bu haber 21 Nisan 2014 - 20:38 'de eklendi ve 922 kez görüntülendi.

chpkadinkollari6166656556Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı’nda danışma toplantısı düzenledi.
İlkay Yıldız
CHP İl Başkanlığı binasında yapılan toplantıya CHP Kadın Kolları İl Başkanı Belkıs Bozacı, İlçe Kadın Kolları Başkanları ve üyeler katıldı.
CHP’nin Muğla’da başarılı bir seçim dönemi geçirdiğini belirten CHP Kadın Kolları İl Başkanı Belkıs Bozacı, “Türkiye geneline bakınca, Muğla özelinde başarılı bir seçim sonucunu aldık. Muğla’da yaşayan aydın güzel insanlarımızın AKP’yi istemediklerini, ülkeye verdikleri zararı görerek seçimde oylarını kullandılar ” dedi.
Seçimlerde kadınların çok çalıştıklarını ama çalıştıkları ölçüde de bir yerlere gelemediklerini ve Büyükşehir’de hiç kadın meclis üyelerinin bulunmadığını dile getiren Bozacı, “13 ilçemize bakıldığında Muğla Menteşe’de 16 Meclis Üyesi, 2 tane Kadın üyesi var, Seydikemer’de 8 Meclis üyesi, 0 Kadın Meclis üyesi bulunmakta. Bizler anayız. 2013 yılında Türkiye’de 663 çocuğun yaşam hakları elinden alındı bu çocuklardan başka kadın şiddeti de artarak sürdü. Tablo böyle iken birbirimize dayanışma içinde olamayız. Birbirimizi ötekileştirmeyelim. Seçilen arkadaşları kutluyorum onların daha iyi yerlere gelmelerini arzu ediyorum. Seçimlerde istediğimiz kadın seçimi yerleştirilmedi ve tam başarılı da olduk diyemem. Her zaman çalışmayı elden bırakmayacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 22 Nisan 2014 / 11:06

emekleriniz için çok teşekkürler,ancak,seçim için canla başla çalıştınız,bunu aynı içtenlikle görüyor takdir ediyoruz,ama HANGİNİZ NEREYE SEÇİDLİ ? demokrasinin kalesi Muğla’mızda,CHP nin en başarılı olduğu yerlerdenbirisi Muğla’mızda,BÜYÜKŞEHİR MECLİSİMİZDE KAÇ KADIN ? KAÇ GENCİMİZ VAR ? selam ve saygılarımla,