CHP İLÇE BAŞKANI KAMİL GENEK

Bu haber 23 Eylül 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.561 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık
CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, “HER ADAY ADAYIMIZ İÇİN EŞİT SEVİYEDEYİM” DEDİ.
AMA?
Yatağan CHP İlçe başkanı Kamil Genek ile bir söyleşim oldu. Sayın Genek 3 dönemdir CHP İlçe başkanlığı görevini yürütmekte. Sessiz görünümü ile insanları kırmamaya özen gösteren bir İlçe başkanıdır. Kendisi Veteriner Hekim olup İlçedeki partililerle görüştüğü gibi meslek icabı da sıkça köylere gidip köylü vatandaşlarla da iç içe olan bir İlçe başkanıdır Kamil Genek.
Sayın Genek hem sıkıntılı hem de sevinçli. İlçesinden 8 kişi CHP’den belediye başkan aday adayı. Adayların hepsinden de makbuz karşılığı para alması sonrası CHP İlçe teşkilatı bir nebzede olsa para sıkıntısından kurulmuş oldu ve İlçeye CHP İlçe örgütü adına bir parti minibüsü alıp partililerinin hizmetine sundu. Sevinçli oluşunun nedenleri de bu nedenlerden kaynaklanıyor.
Sıkıntılı oluşunun nedeni ise İlçede 8 partili başkan aday adayı oluşu. Tabi Sayın Genek’in bu aday adayları içinde destek verdiği bir aday adayını bir türlü benim desteklediğim aday adayı şudur diyemiyor. Hattı zatında Sayın Genek tarafsızım dese de diğer aday adayları tarafından mevcut belediye başkanı H.Haşmet Işık’tan yana tavır aldığı da alenen söyleniyor.
Ama Yatağan’ın CHP İlçe başkanı Kamil Genek yine de diğer aday adayların kırılmasın düşüncesiyle sessiz kalmayı tercih ettiği söyleniyor. İşte o nedenle de Sayın Genek bir hayli sıkıntı yaşıyor. Yazımın başında da söylediğim gibi İlçede 8 söyleyebilirim. Belediye başkan aday adayları kendi arkadaş grupları başkan aday adayının olması CHP içinde bir hayli gruplaşmalara neden olduğunu da rahatlıkla ile çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
CHP İlçe başkanı Kamil Genek’in sessiz kaldığını, gönlündeki aslanın ise H.Haşmet Işık olduğunu söylemede fayda görüyorum. O da tabi kendisinin görüşüdür. Aklıma gelmişken şunu da söylememde fayda var. CHP İl başkanı olan Mustafa Öztürk’ün de H.Haşmet Işık için bırakın Yatağan’da çalıştığını Ankara CHP genel merkez nezdinde de uğraş verdiği bilinmekte.
Bu konuda bir örnek verilmesi gerekirse Yatağan’da 8 belediye başkan aday adayından altısı kamuoyu yoklaması ve anket isterken 2 aday adayı ise üye bazında ön seçim istiyor. Böyle karar alınmasına rağmen CHP İl başkanı Mustafa Öztürk CHP genel merkezi nezdindeki yapılan toplantıda tüm aday adaylarının ön seçim isteğini ifade etmesi ve bu konuyu basında paylaşması Yatağan’da 6 aday adayı ve bazı partililer tarafından tepki verildiği görülmekte. Ben demokrasiye inanan birisi olarak elbette ön seçimden yanayım. Ama CHP’nin genel başkan yardımcıları arasında değişik görüşler olması ve basında yer alması Yatağan’daki belediye başkan aday adaylarının atamadan yana olacağı görüşündeyim.
Ama Mustafa Öztürk için şunu söyleyebilirim. CHP İl başkanı olsa da pek sözünün geçeceğine inanmıyorum. Çünkü bundan önceki basın açıklamaları ortada. İşte bunun bir örneği de Muğla CHP milletvekili Ömer Süha Aldan’ın Öztürk ile ilgili tenkit yazısını Muğla ve İlçelerinde okumayan insan kalmadı diyebilirim. Bırakın bu Öztürk’ün konuşmalarını da biz asıl meseleye gelelim.
Evet, Yatağan CHP İlçe başkanı Kamil Genek ile bir sohbet edelim dedim. Birkaç kez evet demesine rağmen bir türlü denk gelip birlikte olamadık. Ama ben yinede Sayın Genek’le ilgili bir şeyler yazacağımı söyledim. Önceden de söylediğim gibi insanları kırmamaya özen gösterir. Sır vermemeye çalışır. Partisi adına 3 dönemdir yapmış olduğu İlçe başkanlığı başarılı denilebilir.
Tabi onun da bir taraf oluşunu saygı göstermeli. Çünkü yıllardan bu yana belediye başkanı H.Haşmet Işık ile birlikte olan, yemeli içmeli bir dost canlısı insandır. İlçede 8 belediye başkan aday adayı olduğunu söylemiştim ya CHP İlçe başkanı Kamil Genek’e şöyle bir soru sordum. Sayın Genek CHP İlçe başkanı olarak hangi adayı destekliyorsun diye sorduğumda:
Hüseyin Ağabey 8 aday adayı benim nezdimde hepsi eşittir. Hangi partili adayımız olursa onunla birlikte gece gündüz oluruz dedi. Bende diyorum ki CHP İlçe başkanı Kamil Genek’in bir başkan aday adayına daha yakın olduğunu biliyorum ve tüm partililer tarafından da bilinmektedir. Ancak 8 belediye başkan aday adayına aynı eşit seviyedeyim. Hangisi başkan adayı olursa onunla hep birlikteyim demesi tabi CHP aday adayları ve CHP adına ayrı bir güzellik olduğunu da söyleyebilirim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.