CHP İlçe Başkanı Aydın’dan açıklama « Hamle Gazetesi

CHP İlçe Başkanı Aydın’dan açıklama

Bu haber 11 Ekim 2017 - 23:48 'de eklendi ve 507 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, son günlerde sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında, Menteşe 3. Kültür ve Sanat Şenliklerine yönelik yapılan kamuoyunu yer alan haberlere cevap verdi.

Metin Karakoç

Cumhuriyet Halk Partisi Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, son günlerde sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında, Menteşe 3. Kültür ve Sanat Şenliklerine yönelik yapılan kamuoyunu yer alan haberlere cevap verdi.

Eleştirilerin üzücü olduğu kadar, haksız olduğunu da belirten İlçe Başkanı Aydın yaptığı açıklamada, “Menteşe, Büyükşehir Belediye yasası ile yeni kurulan bir belediyemiz. Kurulalı 3 yıl olmasına rağmen, kısa sürede çok önemli hizmetlere imza attı. Belediyelerin asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği projeler ile sosyal belediyecilik örneği de gösteren Menteşe Belediyemiz, kültürel ve sanatsal etkinliklerde de kısa sürede adından söz ettirdi. Bu etkinliklerimizin en önemlisi olan Menteşe Kültür ve Sanat Şenliğimizin üçüncüsü de geçtiğimiz günlerde binlerce vatandaşımızın katılımı ile gerçekleşti. Geleneksel baca yakma töreni ve kortej yürüyüşü ile başlayan şenlikler, sergiler, edebiyat dünyasının önemli yazarları ve gençlerimizin yakından takip ettiği wattpad yazarlarının kitap imza günleri, arasta esnafımızın belgesel gösterimi, söyleşiler, yöresel ürün sergileri, Rahvan At Yarışları, Yayla Kavun Yarışması ve konserler ile devam etti. 7’den 77’ye binlerce vatandaşımızın katıldığı şenliklerimiz, vatandaşlarımızın yoğun ilgisini gördü. Öyle ki şenliklere ilçemiz Menteşedeki vatandaşlarımızın yanı sıra çevre il ve ilçelerden de vatandaşlarımız katıldı.

On binlerce vatandaşımızın katılımı ile gerçekleşen kültür ve sanat dolu şenliklerimiz sonrası, ne yazık ki “çamur at, izi kalsın” mantığı ile belediyemizi hedef alan maksatlı ve yanıltıcı açıklamalar yapıldı. Özellikle sosyal medyada kendini bilmez bazı hadsizlerin, gazilerimizi inciten, belediyemizi hedef alan yazılar yazması, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizi ve gazilerimizi olduğu kadar, bizleri de derinden üzdü. Vatan savunmasında canlarını hiçe sayarak, kendilerini kurşunların önüne atan şehitlerimiz ve gazilerimiz hepimizin baş tacıdır. Kortej yürüyüşünde de protokolün önünde yürüyerek, her türlü makam ve mevkiden üstün tutuldukları gerçeği asla unutulmamalıdır. Kültür ve sanat kenti Menteşemiz nihayetinde ise 40 bin nüfuslu öğrencisiyle aynı zamanda bir üniversite kentidir. Muğla Protokol Üyeleri, Gazilerimiz, Yörük Obaları Derneğimiz, Halk Oyunları ekibimiz, Muğla Bisiklet Derneğimiz, Siyasi Parti temsilcilerimiz ve vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleşen şenliklerimizde, Modern Dans Grubu da şenliğimize, gösterileri ve akabinde 3 gün boyunca gösteri sergileyecek olan gösteri ekibiyle birlikte yürüyerek kortej yürüyüşüne katılım göstermiştir. 3. Menteşe Kültür ve Sanat Şenliğinin bir festival olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Tüm bu unsurların, el ele, kol kola yürüdüğü kortej yürüyüşünde, gazilerimiz, protokolün önünde yer alarak, her türlü makam ve mevkiden üstün tutulmuştur. Bir kare fotoğrafa bakılarak, mesnetsiz ve asılsız iddialarda bulunmak, son derece çirkin ve üzücüdür. Kentin tanıtımına ve kültürüne zarar veren bu sağlıksız ve talihsiz açıklamaları şiddetle kınıyorum. Oysaki şenlikler kapsamında her yıl bir yörenin, yöresel ürünleri tanıtılmaktadır. Geçtiğimiz yıl Yaraş Mahallesinde yapılan yöresel ürün sergisi ve turşu yarışması ile o yöremizin ürünleri tanıtılmıştır. Bu yıl da şenlikler kapsamında Yeşilyurt Mahallesinde yapılan “Yöresel Ürünler Sergisi” ile zeytinyağı, bal, dokuma gibi yörenin ürünleri sergilenmiş, ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılmıştır. Kulaktan dolma sözlerle ve yazılarla, içi boş mesnetsiz iddialarda bulunmak, kimseye bir şey kazandırmadığı gibi, Menteşemize de zarar vermektedir. Hele ki bu iddiaları şenliklerin hiç birine katılmayan, katılmadığı halde yorum yapan, sosyal medyadan duyumsama haberlerle açıklama yapan kişilere hiç yakışmamaktadır. 3 gün boyunca dolu dolu geçen şenliklere bu kişiler tarafından katılım sağlansaydı, bu eleştirilerin hiçbirinin yapılmayacağından eminim.

Maksatlı olduğu her halinden anlaşılan bu talihsiz açıklamalar; sevgi, hoşgörü ve özgürlük kenti Menteşemizin tanıtımına da çok büyük zararlar vermektedir. Bilinmelidir ki Menteşe Belediyesi, mütevazi bütçesi ile kentinin gelişimi ve değişimi için çok önemli hizmetler ve projeler üretmekte, hayata geçirmektedir. Tüm bu asılsız, kamuoyunu yanıltıcı açıklamalara rağmen, Menteşe 3. Kültür ve Sanat Şenliği hiçbir taşkınlığın yaşanmadığı, on binlerin katıldığı, sevgi, hoşgörü ve özgürlük kentimize yakışan bir festival olarak halkımızın da takdirini görmüştür”.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.