CHP İl Başkanı Öztürk; “Valiyi göreve çağırıyoruz”

Bu haber 18 Nisan 2013 - 21:54 'de eklendi ve 1.646 kez görüntülendi.

chpvaliyigorevecagirdi13215463CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk “ Muğla Valisi Fatih Şahin ‘Devletin Valisiyim’ diyorsa AKP’nin yemeğine katılan başta vali yardımcısı olmak üzere daire müdürleri hakkında soruşturma başlatmalı” dedi.
Hasan Telli
AKP Merkez İlçe Başkanlığının düzenlediği dayanışma yemeğine katılan daire müdürleri hakkında soruşturma açılması için CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk Muğla Valisi Fatih Şahin’i göreve çağırdı. CHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında İl Başkanları olarak yaptıkları Urfa gezisi hakkında bilgi verdi. Basın toplantısında geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı dayanışma yemeğine Vali Yardımcısı Mestan Yayman ve daire müdürlerini katılmasını da eleştiren CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk “ Muğla Valisi Fatih Şahin’in AKP’nin yemeğine katılan başta Vali Yardımcısı Mestan Yayman olmak üzere daire müdürleri hakkında her hangi bir idare soruşturma başlatmadığı görülmektedir. Şimdi CHP olarak Muğla Valisi Fatih Şahin’i göreve çağırıyoruz. Muğla Valisi Fatih Şahin ‘ Ben Devletin Valisiyim’ diyorsa AKP’nin yemeğine katılan başta vali yardımcısı olmak üzere daire müdürleri hakkında derhal soruşturma başlatmalıdır. Aksi halde devletin valisi konumundan uzaklaşarak AKP’nin valisi suçlamasıyla karşı karşıya kalacaktır. Buradan AKP’nin il ve ilçe başkanlarına sesleniyorum. Elinizi devlet daire müdürlerinden çekin” dedi. Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği dayanışma yemeğine Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Muğla İl kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Muğla Çalışma ve İş kurumu Müdürü İlyas Sarıyerli, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu Muğla SGK İl Müdürü Ayhan Dorum ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mansur Harmandar katılmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Zeytin Dalı 19 Nisan 2013 / 09:09

Sayın CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk siz de bir dayanışma yemeği, toplantısı vs. yapaydınız siz de çağıraydınız. Çağırdınız da gelmediler mi?

gökhan 20 Nisan 2013 / 22:53

sayın chp il başkanım bence siz bir yemek organize edin eğer bu saydığınız kişiler davetinize gelmezse sayın valimizin kapısını çalın davete icap etmek gerekir