CHP İl Başkanı Öztürk: “Rengimiz belli”

Bu haber 23 Ağustos 2014 - 0:37 'de eklendi ve 835 kez görüntülendi.

chpCHP Büyük Kurultayı öncesi ilçe başkanları, milletvekilleri ve kurultay delegeleri ile bir araya gelen CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Muğla teşkilatının büyük oranda desteğinin Kemal Kılıçdaroğlu’dan yana olacağını açıkladı.
Haber Merkezi
CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, 5-6 Eylül’de yapılacak Büyük kurultayda renklerinin beli olduğunu açıkladı.
Parti il binasında milletvekilleri, ilçe başkanları ve kurultay delegeleri ile toplantı yaptıklarını açıklayan Öztürk, “78 İl Başkanı olarak Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu açıkladık. Bu açıklama biz il başkanlarını bağlayan bir açıklamadır. CHP’de biat kültürü yoktur. Delegelerimizden bizim gibi düşünmeyenler olabilir. Bu konuda bir ilke kararı da almadık. Sayın Genel başkan ile aynı kongrede seçildik. Eğer gitmemiz gerekiyorsa yine Sayın Genel başkan ile gideriz. Eski SHP dönemindeki gibi kurultaylardan artık bıktık. Milletvekilleri, İlçe Başkanları ve kurultay delegeleri ile bir toplantı yaptık. Toplantıda bir arkadaşımız farklı düşündüğünü açıkladı. Bu konuda kendisi ile görüşme yapıldı. Bunun dışında Fethiye’den eski ilçe başkanımız Emrah Doğu ile birlikte iki kişi toplantıya katılmadı. Toplantıda değişmesi gereken tüzük maddeleri hakkında görüşlerimizi ortaya koyduk. 1 Eylül tarihinden itibaren Ankara’da olacağım. Parti tüzüğündeki değişmesi gerekenleri rapor halinde Ankara’da partinin yetkili kurullarına rapor sunacağım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
hakan kara 24 Ağustos 2014 / 23:55

chp kılıçdaroğlu ile girdiği bütün seçimlerde atılım yapamamış ve başarısız olmuştur. artık daha etkin bir siyasetçi lazımdır. neden başarısızlıkta ısrar ediyorsunuz? sorun şu.siz oturduğunuz koltuğu bırakmak istemiyorsunuz.