CHP İl Başkanı Mürsel Alban: Dört Milletvekili CHP’nin Olacak

Bu haber 31 Ağustos 2015 - 1:01 'de eklendi ve 1.631 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, genel seçimler yaklaştı ya parti yöneticileri de Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da seçim startı verip çalışmalarına hız verdi. Önceki gün Muğla CHP İl Başkanı Mürsel Alban’la birlikte CHP il binasında bir sohbetimiz oldu. Parti binasına her nedense bilinmez genel seçim öne alındığı için partililer tarafından gelen giden belirsizdi. Sayın CHP İl Başkanı Mürsel Alban gelen tüm partililerle birlikte hoşça sohbet edebiliyordu.

Sevgili okurlarım, Muğla CHP İl Başkanı Mürsel Alban’la yapılan sohbet tam anlamı ile CHP Muğla’da nasıl olurda 4 milletvekili alır hesapları yapıyordu. Ben bir ara lafa karıştım: Sayın Alban üç ay sonra yapılacak olan genel seçimlerde Muğla’da eskisine nazaran oylarınızı muhafaza edebilir misiniz diye söylediğimde cevap olarak: Hüseyin Ağabey ülkenin durumunu görüyorsun. Türkiye her gün bir çıkmazın içine giriyor. Yapılacak olan bu seçimlerde Türkiye’de en büyük hamleyi Muğla CHP İl Örgütü ilçeleri ve köyleri ile birlikte var gücü ile çalışıp oylarımızı çoğaltıp örnek olmaya çalışacağız dedi.

Sevgili okurlarım, tabi bu ara parti binasına gelen gidenlerin haricinde ilçelerden de çok sayıda telefon geldiğini gördüm ve Başkan Sayın Alban her partiliye cevap vermede zorluk çekiyordu. Çünkü parti binasında büyük bir yoğunluk olduğunu gördüm. Bir ara: Sayın Alban CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetiminin Muğla CHP Örgütü’ne karşı tavırları nasıl diye sorduğumda CHP İl Başkanı Mürsel Alban rahat bir şekilde gülümseyip: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Muğla CHP Örgütü’ne güveni tam, Ankara’yla da bu konularda sıkça görüşmelerimiz oluyor. Biz Ankara’ya tam bağlıyız, Ankara’nın da bize güveni sonsuz dedi.

Sevgili okurlarım, Muğla CHP’sinde genel seçimlerde milletvekilliği konusunda herhangi bir değişim var mı diye sorduğumda Sayın Alban’da cevap olarak: Bundan önce nasıl demokratik bir seçim olduysa bu demokratlığımız devam edecektir. Ne söyledi Kemal Kılıçdaroğlu aynı milletvekilleri yerlerinde kalacak diye konuşmuştu. Tabi bu CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun takdiridir.

Sevgili okurlarım, bu konuşmalar yapılırken Muğla Büyükşehir Belediyesi Dr. Osman Gürün’le bir telefon görüşmesi yapan CHP İl Başkanı Mürsel Alban dakikalarca neler konuştular bilemem. Samimi bir konuya değineceğim: Muğla’da yine aynı milletvekillerini koruyabilecek misiniz yoksa fazlalaştıracak mısınız diye sorduğumda Sayın Alban’dan cevap olarak Hüseyin Ağabey Muğla CHP Örgütü üyeleri ile birlikte yoğun bir çalışma yapıp dört milletvekili çıkartıp AKP’ye dur diyen ilk il Muğla olacaktır dedi sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.