CHP İl Başkanı ile CHP İl Yönetimindeki Fikir Ayrılığı

Bu haber 07 Ocak 2015 - 23:52 'de eklendi ve 1.056 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, genel seçimlerin yaklaştığı bugünlerde CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün milletvekili aday adayı olması nedeniyle CHP İl Başkanlığı’ndan istifa etmişti. Yerine de CHP Genel Merkezi tarafından Mürsel Alban Muğla CHP İl Başkanlığı’na atandı. Evet, Sayın Alban atandı ama maalesef Muğla CHP İl Örgütü hayır bu atama mevcut il yönetimi içinde olması gerekiyor diye CHP İl Başkanı Mürsel Alban’la CHP İl Yönetimi’nin arasında büyük bir ayrılık var o nedenle Muğla yöresinde bulunan çok sayıdaki CHP’li bu olumsuzluklardan ciddi bir şekilde huzursuz olduğu görülüyor.

Mevcut Muğla CHP İl Yönetimi’nde bulunan bazı parti yöneticileri sessiz kalırken bazı CHP İl Yöneticileri ise CHP İl Yönetimi’nden birilerinin CHP İl Başkanı olması gerektiğini savunuyorlar. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ünde destek verdiği söylenilen Mürsel Alban’ın CHP İl Başkanlığı’nı CHP Genel Merkezi tarafından atandığını, bunun da saygı gösterilmesi gerektiğini vurguladığını söylüyormuş Sayın Gürün.

CHP’nin yeni İl Başkanı Mürsel Alban’ın önümüzdeki günlerde yeni bir CHP İl Yönetimi ile iş başına geleceği de söylenilmekte. Ancak mevcut CHP İl Yönetimi ise hukuksal uğraşlarını sonuna kadar götüreceklerini dile getirdiler. CHP ‘nin eski İl Başkanı Mustafa Öztürk samimi olduğu bazı İl Yöneticilerinin istifa etmesi yönetimin bu vesile ile düşeceğini yeni bir yönetim oluşması gerektiğini söylediği de dile getiriliyor. Ancak Öztürk’ün bu isteği CHP Yöneticileri tarafından kabul edilmemiş CHP İl Yöneticileri CHP Genel Merkezi’ne tüzüğe aykırı hareket ettiklerini belirten bir yazı göndermişler.

CHP Genel Merkezi tarafından Muğla CHP İl Başkanlığı’na atanan Mürsel Alban ise Muğla CHP’sinin İl Başkanlığı’na ben atandım. Mevcut CHP İl Yöneticileri ile beraber çalışmamız konusunda teklifte bulundum. Çatlak sesler var, eğer olumsuzluk devam ederse Muğla CHP İl Yönetimi’ni belirleyip CHP Genel Merkezi tarafından onay alıp çalışmalarıma başlayacağım dedi. Biz de önümüzdeki günlerde Muğla CHP Çatısı altında neler olur neler kalır onu da bekleyip göreceğiz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.