CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Muğla’daydı « Hamle Gazetesi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Muğla’daydı

Bu haber 11 Mart 2019 - 1:42 'de eklendi ve 1.029 kez görüntülendi.

Biz dizi ziyaret ve seçim çalışması için hafta sonunda Muğla’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dalaman’da partiler tarafından karşılandı. Dalaman’dan Marmaris’e geçen Kılıçdaroğlu burada düzenlenen mitingle seçmenlere seslendi. CHP genel Başkanı son olarak Bodrum’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Bodrum Otogarı’nın temelini attı.

Haber Merkezi
Biz dizi ziyaret ve seçim çalışması için hafta sonunda Muğla’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dalaman’da partiler tarafından karşılandı. Dalaman’dan Marmaris’e geçen Kılıçdaroğlu burada düzenlenen mitingle seçmenlere seslendi. CHP genel Başkanı son olarak Bodrum’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Bodrum Otogarı’nın temelini attı.

Dalaman’da seçim ofisi önde vatandaşlara seslendikten sonra Marmaris’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada 19 Mayıs Meydanı’nda hazırlanan mitinge katıldı.

Miting de konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Bir partiden milletvekili olunabilir, belediye başkanı olunabilir eyvallah. Ama bir belediye başkanı neden beni seçmediniz deyip başka bir yere gidiyorsa ahlaki değil, doğru değil bu. Önemli olan kurumsal yapıdır. Hepimiz şöyle ya da böyle gelip gideriz. Ama Gazi Mustafa Kemal’in emaneti yaşatmak, CHP’yi yaşatmak demokrasiyi güçlendirmek, hepimizin ortak görevidir. Ben olmazsam belediye başkanlığı olmaz, ben olmazsam milletvekilliği olmaz demek doğru değil. Asla doğru bulmuyorum, bu tür insanların topluma, beldeye, bir büyükşehire, bir ilçeye doğru dürüst hizmet edeceğine inanmıyorum. Bireysel çıkışları asla doğru bulmuyorum. Bizim kurumsal kimliğimiz var ve o şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu “Sen hastanenin asansörünü yap”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün kentte önemli hizmetler yaptığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Buraya bir zatı muhterem geldi ve doğrudan Büyükşehir Belediye Başkanı’nı hedef alarak ‘Efendim hastane yaptık yol yapmıyorlar, yolu vurur geçeriz’ dedi. Sen hele 17 yıldır devam eden bu hastanenin asansörünü yap, vallahi de yolu yaparız, billahi de yaparız. Yol da yaparız, park da yaparız, yeşil alanları koruruz. Sosyal hizmetleri götürürüz, her şeyi yaparız. Niye yapmayalım?” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun buradaki halka seslenişinin ardından Bodrum’a hareket etti. Kılıçdaroğlu’nun Bodrum güzergâhı olan Menteşe, Yatağan ve Milas ilçe girişlerinde bekleyen vatandaşlar, genel başkana destek mesajları verdi.

Aras’a tam destek
Bodrum’a yeni yapılacak olan otogarın temel atma törenine katılan, “Bodrum Belediye Başkan adayı Ahmet Aras heyecanlı. En sonunda kâğıda bakmadan içinden gelen duygularla size hitap etti. Ben yeni belediye başkanınızın heyecanı dolayısıyla yürekten kutluyorum. Bu heyecan neden var biliyor musunuz? Topluma bir şeyler kazandırmak istiyorsunuz, bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Bunu yaparken koltuğunuzda rahat oturmayacaksınız, çalışacaksınız. İnsanlar belediye başkanına doğrudan gelecek, taleplerini iletecek. Ahmet Aras genç biri, yetenekli biri Bodrum’u seven biri, Bodrum’a hizmet etmek istiyor. Hepinizden genç belediye başkanınıza destek olmanızı istiyorum” ifadeleri kullandı.

Mitingin ardından Bodrum’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Bodrum Otogarı’nın temelinin açılışı Kılıçdaroğlu tarafından atıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
oktay ozel 11 Mart 2019 / 10:06

mugladan teget gececegine mentese ana caddede yayan yuruseydide yapilan bastan savam yollari gorseydi. yayn yuruseydide ogretmen evinin altindaki insaatin neden durdugunu paralarin sokaga atildigini gorseydi. yayan yuruseydide 41 evlerin ordaki insaatin durdugunu gorseydi. yayn yuruseydide isguzarlik icin bosa harcanan paralarin hesabini kend belediye baskanina sorabilseydi. bos laflar desteksiz konusmalar sen once kendine bak sonra digerlerini elestir.