CHP Gençlik sanatseverleri tiyatro ile buluşturdu « Hamle Gazetesi

CHP Gençlik sanatseverleri tiyatro ile buluşturdu

Bu haber 14 Haziran 2016 - 0:05 'de eklendi ve 583 kez görüntülendi.

tiyatro (3)CHP Muğla İl Gençlik Örgütü, ‘Elimizden Geldiğince Dilimizin Döndüğünce’ adlı tiyatro oyununu Muğla’da tiyatro severlerle buluşturdu.

Haber Merkezi

Muğla CHP Gençlik Örgütü’nün düzenlediği Akademi Garaj Marmaris oyuncularının sahnelediği ‘Elimizden Geldiğince Dilimizin Döndüğünce’ oyunu Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde tiyatro severle buluştu. Oyunda, son dönemde yaşanan sosyal ve siyasal sorunlar esprili bir dille anlatıldı. Katılımcılara keyifli anlar yaşatırken düşündüren sahneler tiyatro oyuncularının yetenekleri ile birleşince ilgi çekici sahneler ortaya çıktı. Oyunu izlemeye, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Başarır Sandıkçıoğlu da katıldı.

Oyunun ardından değerlendirmede bulunan Dr. Osman Gürün,  “Siyasette sert sözler söylemekle insanlara yeteri kadar ulaşamayız ama espri ile mizahla yaklaşmak çok daha etkili oluyor. Günümüz siyasi olaylarını espirili, seviyeli bir dille eleştiren genç tiyatrocuları ve oyunu çok beğendim. Bu oyun ile seyirciyi buluşturan CHP Muğla İl Gençlik Örgütüne teşekkür ederim”  dedi.

CHP İl Başkanı Mürsel Alban, “Ben öncelikle CHP Muğla Gençlik Örgütü’ne bizleri oyunu yerinde, zamanında ve profesyonel bir şekilde oynayan bu ekiple tanıştırdığı için teşekkür etmek istiyorum. Memlekette her gün bir şeyler oluyor ama kimsenin sesi çıkmıyor, ben ses çıkaran bu ekibe ve onlara destek olan katılımcılara çok teşekkür ederim. Sesiniz hep gür ve güçlü çıksın diliyorum” ifadelerini kullandı.

Muğla Gençlik Örgütü Başkanı Tufan Erkan Yakar ise “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu ülkenin geleceği olarak biz gençler, bu tür etkinliklerle vatandaşlarımız arasında dayanışmayı, birliği artırmayı hedefliyor ve her düşünceden vatandaşı bir araya gelebileceğini göstermek istiyoruz” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.