CHP, AKP ve MHP Birbirlerinin Oylarına Talip

Bu haber 14 Ekim 2015 - 23:45 'de eklendi ve 852 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, genel seçimlere 15 gün kala hala ilimiz genelinde bir seçim havası yok diyebilirim. Nedenlerinden biri CHP, AKP ve MHP’de milletvekili olacak isimler şimdiden belli nasıl diye soracak olursanız CHP 3, AKP 2 ve MHP’nin 1 milletvekillikleri bulunmakta ancak her üç partide oylarını çoğaltıp milletvekili sayısını arttırmanın peşindeler. Sevgili okurlarım, tabi bunun yanı sıra ülkedeki iç karışıklık hele birde Ankara’da 97 vatandaşımızın hunharca katledilmesi üzerine seçim heyecanının pek olmadığı görülüyor. Muğla’nın ilçelerinde tüm partilerde bir hareketlilik yok genel seçimlere ilgi gösterilmeyişinin nedeni de vatandaşların geçim sıkıntısı ama şunu söylememde fayda var CHP, AKP ve MHP’nin milletvekili yerleri garanti olduğundan mı bilinmez yapılacak olan seçimleri önceki seçimlere nazaran ilgi gösterilmediği görülüyor bir iki milletvekili hariç.

Sevgili okurlarım, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, AKP İl Başkanı İhsan Küreci, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ilçe başkanlarını toplayıp yinede bir şeyler yapmanın uğraşı içindeler. Geçtiğimiz gün bazı ilçelerde bazı partiler toplantı yapsalar da ilginin az olduğu görüldü. AKP Milletvekili Hasan Özyer seçim ağırlığını Fethiye, Marmaris ve Köyceğiz ilçelerine vermekte. AKP Milletvekili Adayı Nihat Öztürk’te Milas, Bodrum, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinde ağırlığını göstermekte. CHP Milletvekillerinden Pr. Dr Nurettin Demir’de dur durak yok bir gün Fethiye ertesi günü Bodrum. Milletvekili Avukat Akın Üstündağ ise ağırlığını son günlerde Bodrum’a vermeye başladığı söylenildi. Milletvekili Ömer Süha Aldan da başta Muğla ili olmak üzere seçim çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyorlar.

CHP üç milletvekilliğini dörde çıkarma uğraşında. AKP ise iki milletvekilliğini üç milletvekili çıkarırız uğraşın içindeler. MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan’da seçim çalışmalarını ilçe başkanları ile yürüttüğü görülüyor. Anlayacağınız dilden söylemem gerekirse CHP dört milletvekili, AKP üç milletvekili, MHP ise iki milletvekili çıkarmanın uğraşı içindeler. Muğla altı milletvekili çıkaracak geriye üç milletvekili kalıyor bu milletvekilleri ise nereden çıkacak hiçbir yerden çıkmayacak yine Muğla altı milletvekili ile Ankara’ya gidecek yani anlayacağınız son söz ise CHP, AKP ve MHP birbirlerinden oy alıp bir tane nasıl milletvekili fazla çıkarırız mücadelesindeler. Bizde diyoruz ki, seçimlere kısa bir süre kaldı kim kimin oyuna talip olacak onu da bekleyelim görelim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.