CHP, AK Parti ve MHP Demokrasiden Bahsediyor? « Hamle Gazetesi

CHP, AK Parti ve MHP Demokrasiden Bahsediyor?

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 2:02 'de eklendi ve 1.102 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, ülke ekonomisi nereye gidiyor. Altının gramı 180 TL, Dolar 4 TL’yi geçti. Euro ise 5 TL’yi geçti, enflasyon deseniz her ay büyüyor. Esnafın alım gücü kalmadı. Memur ve işçinin maaşları yetmeyince ikinci bir iş yapıyorlar. Yani anlayacağınız gün geçtikçe Türkiye’de neler oluyor neler? Muğla ve ilçelerinde çok sayıda esnaf işyerlerini kapatıyor. Nedeni de alışveriş yapamadıklarını dile getiriyorlar. İşsizlik deseniz son safhaya geldi. Ne olacak diye birçok mırıldanmalar olduğu her yerde görülüyor. Muğla ve ilçelerinde çok sayıda üniversiteli genç çalışmış oldukları yerlerden aylık ücret istemiyorlar bizim sadece aylık sigorta primimiz yatsın diye serzenişte bulunuyorlar.

Sevgili okurlarım, genel seçimlerin yaklaşmasıyla bir hareketlilik gelir dedik ama o da olmadı. Yani vatandaşın alım gücü kalmadı. Bugün alışveriş yapmış olduğun ürün ücreti yarın iki katı ile karşına çıkıyor. Bankalar, ev, işyeri ve araba kredisi veriyor ama aradan 5-6 ay geçtikten sonra alış oldukları işyeri, ev ve araçlar düşük fiyatla satışa çıkarılıyor. Eğer kısa bir sürede bu satışlar yapılmazsa icra yoluyla hemen anında bu işyerleri ve araçlar anında satılıyor.

Sevgili okurlarım, Muğla’nın 7 milletvekili için CHP, AK Parti, MHP ve İyi Parti ellerinden gelen çalışmaları yerine getirmeye çalıştı. 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçim için AK Parti eskiden olduğu gibi yine temayül yoklaması yapması parti içinde büyük tepkilere yol açtı. Hatta birçok AK Parti milletvekili aday adayları isyan içinde olduklarını belirtiyorlar. CHP Milletvekili aday adaylarına gelince genel seçimlerde AK Parti’den korku yok. Yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belirlenecek. MHP’yi anlatmaya gerek yok, Devlet Bahçeli bir, iki, üç isim veriyor onlarda sıralamaya giriyor. Hani bu partililer demokrasiden bahsederler ya nerede? Genel Başkanlarımız kimi emrederse o kişiler milletvekili olacak diyorlar. Önümüzdeki günlerde İyi Parti’nin durumu ne olur bilemeyiz.

Sevgili okurlarım, İyi Parti’nin durumu nedir bilemem ama en iyisini yerine getirileceğini inanıyorum. Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da tüm partililer bir emir kulu gibi gidip genel başkanların belirlediği isimlere oy verecekler. Hani bunun neresinde demokrasi, ben anlayamadım ama siz anlayabildiniz mi? Tüm Türkiye 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimleri dört gözle bekliyor sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.