CHP aday adaylarını tanıttı

Bu haber 15 Mart 2015 - 17:58 'de eklendi ve 1.245 kez görüntülendi.

chpadaylariniCHP Muğla İl Örgütü aday adayları tanıtımı CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar’ın katılımıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Şenatalar yaptığı konuşmasında, 7 Haziran seçimlerinin bir rejim seçimi olduğuna dikkati çekerek, “Genel seçimler çocuklarımızın nasıl bir düzende yaşayacağının kararının verileceği bir seçimdir” dedi.

İlkay Yıldız

CHP Muğla İl Örgütü aday adayları tanıtımı CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar’ın katılımıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Şenatalar yaptığı konuşmasında, 7 Haziran seçimlerinin bir rejim seçimi olduğuna dikkati çekerek, “Genel seçimler çocuklarımızın nasıl bir düzende yaşayacağının kararının verileceği bir seçimdir” dedi.

CHP Muğla İl Başkanlığı’nın hafta sonu düzenlediği aday tanıtım toplantısına CHP Milletvekilleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. 28 aday adayının tanıtıldığı etkinlikte konuşmaların öncesinde İl Başkanlığı tarafından hazırlanan özgürlüğe doğru filmi gösterildi. Daha sonra aday adaylarının özgeçmişleri barkovizyon eşliğinde okundu.

Türkiye’de futbol konuşmaktan sonra 2. sırada CHP’yi eleştirmenin geldiğine dikkat çeken Şenatalar, konuşmasında ayakkabı kutularına gönderme yaptı. Şenatalar “12 Eylülün hesabı soruldu. Soruldu ama Kenan Evren çok yaşlanmıştı. Oysa biz CHP olarak iktidara geldiğimizde ayakkabı kutularının hesabını hemen bunlar yaşlanmadan soracağız” ifadesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar CHP’nin iktidar olması için öncelikle topluma güven vermesi gerektiğine vurgu yaparak bu güvenin oluşması için partililerin birbirine güvenmesi gerektiğini söyledi. Birçok ile gittiğini ve bazı illerde yaşanan parti içi kavgaları görerek bu illerden üzgün ayrıldığını ifade eden Şenatalar, “Muğla’da seviyeli yaşanan bu aday adaylığı sürecini takdir ediyorum. İşte bu anlayış bizi başarıya götürür. Biz öncelikle kendimize güvenmeliyiz ki halkımız bize güvensin” ifadesinde bulundu

AKP’nin tek rakibinin CHP olduğunun altını çizen Şenatalar 7 Haziran seçimlerinin sıradan bir genel seçim olmadığını seçimin bir rejim seçimi olduğunu dile getirerek şunları söyledi:
“7 Haziran seçimleri rejimimiz, geleceğimiz ve hayat tarzımızla ilgili seçimlerdir. Çocuklarımızın nasıl bir düzende yaşayacağı ile ilgili bir seçimdir. Bu dönemde sağduyulu olalım, birbirimize çelme takmayalım. Bu seçimlerde Tayyip Erdoğan Başkanlık için değil, tek adam diktatörlük rejimi için uğraşmaktadır. Muğla’da vekil sayımızı 3’den 4’e çıkarmak istiyorsak, bizden farklı düşünen insanlara gideceğiz. Onların dilini konuşacağız ve kendimizi en doğru şekilde anlatacağız. Bizim kendimizi çok iyi anlatmamız ifade etmemiz gerekiyor. İnsanlara şunu söyleyin mutlaka oylarını kullansınlar. Sandıklara da mutlaka sahip çıkmalıyız. CHP’yi eleştirmek Türkiye’de futbol konuşmaktan sonra 2. sırada yer alıyor. Biz eleştirileri dinleyeceğiz. Sükûnetle cevap vereceğiz.”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise aday adaylarına saygı kuralları çerçevesinde yürüttükleri propaganda süreci nedeniyle teşekkür etti. Önceden aday adaylığı süresince aday adaylarını birbirini kötüleyerek hem kendilerine hem de CHP’ye büyük zararlar verdiklerini hatırlatan Başkan Gürün, şöyle devam etti:

“Eskiden aday adaylığı süreci sonunda bir adayımızın gözü çıkmış bir adayımızın kolu kırılmış olurdu. Biz aday adaylığı süreci bittikten sonra bu haldeki yıpranmış adaylarımıza birde oy istemeye uğraşırdık. Ama bu dönemde bu olmadı. Çok seviyeli bir aday adaylığı süreci geçirdik bize yakışanda budur. Partililerimizin de kendi gönül kapaklarını sevgiye açmaları gerekmekte. İçimizde sevgi var. Gönül kapaklarımızı açalım, bir olalım birlik olalım. Arkaya geçip puan alma peşinde koşmayalım. Sevgi kazanımızdaki ateşimizi arttıralım”

Aday adayları tanıtımına CHP Milletvekilleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

CHP’nin eğilim yoklamasına katılacak aday adayları şu isimlerden oluştu:

“Abdurrahman Levent ANIL, Ali Akalp, Ali Irgat, Aydın Tilkici, Burak Erbay, Cahit Yaka, Emrah Doğu, Erkan Yakar, Fahrettin Üstün, Hasan Balı, Hüseyin Anıl, Kazım Turan, Kerin Cangır, Mehmet Togay Kömür, Mustafa Öztürk, Müjgan Gürgan, Necati Ocak, Nurettin Demir, Okan Özsu, Ömür Yolcu, Sıdıka Samuray Çelik Ünal, Suat Esin, Süleyman Girgin, Tolga Çandar, Yamaç Kaya ve Zühra Dönmez.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.