CHP Aday Adayı Av. Aydın Tilkici’den Tam Gaz

Bu haber 18 Mart 2015 - 22:26 'de eklendi ve 1.413 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla CHP’sindeki son sancılar bitmek üzere. Şurada bir iki gün kaldı. Milletvekili aday adaylarının yoğun çalışmaları da gözden kaçmıyor. CHP içindeki bu kadar aday adayı çokluğu acaba kimlere yarar onu da Cumartesi günü göreceğiz.

Bugün köşeme aldığım CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Aydın Tilkici, gençliğin verdiği azimle mi bilemiyorum ama bir gün bir bakmışsın Bodrum, bir gün bir bakmışsın Muğla’da. Yani Sayın Tilkici, gece gündüz çalışmalarına hız veriyor. CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Aydın Tilkici avukatlık mesleğini başarı ile sürdürdüğü gibi CHP içinde de birçok görevde bulunmuş. Fethiye halkının beğenisini almış saygın bir avukat olduğu söylenir.

Sevgili okurlarım, Sayın Tilkici avukatlık mesleğinin yanı sıra sosyal yönlü hareketlilikleri ile de bilinen atletik spor yapılı genç bir nesil olduğunu da söyleyebiliriz. Hayatta en çok sevdiği kendi mesleği avukatlık mesleğinin haricinde sporla uğraşması. Hele hele bir de CHP içinde siyaset yapması Fethiyeli CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Aydın Tilkici için en büyük güzelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Sevgili okurlarım, Muğla CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Aydın Tilkici ile ilgili o kadar yazılacak güzel konular var ki sormayın. Onu da yazımın sonunda kendisini detaylı bir şekilde açıklama yapıp biz de değerlendireceğiz.

Sevgili okurlarım, önceki gün Muğla’da şehir içinde bir kalabalık gördüm. Baktım ki CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Aydın Tilkici, beraberinde çok sayıda CHP’li ile birlikte fikir alışverişi yapıyorlar. Yapılan görüşme de birçok CHP delegesi genç bir avukat olan Aydın Tilkici’ye oy vereceklerini söylüyorlardı. Nedeninin de kendisinin güler yüzlü sempatik saygın bir milletvekili aday adayı olması diye konuşuyorlardı.

Muğla’daki CHP’lilerle olan görüşmelerden memnun olan Sayın Tilkici buradan ayrıldıktan sonra son gününü Muğla’nın tüm Muğla’nın tüm mahallerinde CHP delegelerinden oy isteyeceğini açıkladı. Çalışmalarını da son güne kadar yapacağını söyledi.

Sevgili okurlarım, kendi memleketi olan Fethiye İlçesi, başta olmak üzere birçok ilçede de CHP delegelerinin oylarını alacağı söyleniyor. Ben de diyorum ki genç yaşta milletvekili aday adayı olan Av. Aydın Tilkici’nin siyasi hayatta yolunun açık olmasını dilerim sevgili okurlarım.

AVUKAT AYDIN TİLKİCİ KİMDİR?

Aydın Tilkici, 18 Şubat 1982 tarihinde Muğla Fethiye’de doğdu. Güzel Sanatlar Müzesi mezunu olan desinatör Samiye Tilkici ile 05 Ağustos 2006 yılında evlendi. Nilsena adında bir kızı, Nevzat Ali Kaya adında bir oğlu bulunmaktadır.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Fethiye’de tamamladıktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. 17 Ekim 2006 tarihinde avukatlık ruhsatını, 15 Aralık 2006 tarihinde de noterlik belgesini aldı.

2006 yılında Isparta Eğirdir Dağ Komando Eğitim Merkezi’nde komando asteğmen eğitimi alıp piyade komando asteğmen olarak Şırnak askerlik görevini tamamladı.

2008 yılı 2012 yılları arasında Fethiye Boks Gençlik ve Spor Kulübü Kurucusu ve Başkanlığını yaptı. Halen Başkan Yardımcısı ve Sporcusu olarak devam etmekte.

2007 yılı Aralık ayında Muğla Barosu’na bağlı olarak Fethiye’de avukatlık görevine devam etmekte.

SİYASİ GEÇMİŞİ

CHP’de, 18 yaşına kadar Gençlik Kolları’nda görev aldıktan sonra 2000 yılında partiye üye oldu. Muğla İli ve Fethiye İlçesinde il, ilçe delegeliklerinde bulunup, 2009 yılı yerel seçimlerinde CHP Fethiye İlçe Hukuk Komisyonunda görev alarak delege ve Müşavirlik eğitimleri verdi.

29 Mart 2009 tarihinde Muğla İli Fethiye İlçesinde Seki Belediyesi seçimlerinde usulsüzlükleri tespit edip parti avukatı olarak seçimin iptalini sağladı ve bu itirazla AKP’de olan Seki Belediyesi yeniden seçimle CHP’ye geçti.

Yine aynı seçimlerde AKP’nin Fethiye İlçesindeki seçim bürosunun taşınması sebebiyle gözaltına alınan Fethiye İlçe Gençlik Kolları Başkanının avukatlığını yaprak beraat kararı alınmasını sağladı.

2006-2008 yılları arasında CHP Fethiye İlçe Yönetiminde Yöneticilik yaptı.

2008-2010 yılları arasında CHP Muğla İli Disiplin Kurulu Asil Üyeliği yaptı.

2010-2012 yılları arasında CHP Muğla İli Yöneticiliği Asil Üyeliği yaptı.

2012-2014 yılları arasında CHP Fethiye İlçe Gençlik’lerden sorumlu İlçe Başkan yardımcılığı yaptı.

CHP Parti Okulu eğitmeni 2012’den beri Muğla ve ilçelerinde görev yapıyor.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin seçim komisyonunda yer alıp aynı zamanda Komisyon Başkanı olarak görev yaptı.

Babası (merhum) Nevzat Tilkici Fethiye Emlakçılar Derneği Onursal Başkanı olup SODEP’ten bu yana Sosyal Demokrat Parti ve aynı zamanda SHP üyeliği yapmış, Cumhuriyet Partisin’nde il, ilçe delegeliği, CHP Fethiye İlçe Yöneticiliği, İlçe Basın Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.