Cezaevindeki hükümlülere ‘çobanlık’ kursu

Bu haber 04 Mart 2015 - 0:36 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

cezaevihukumlulerYatağan, Menteşe ve Seydikemer’de Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilk defa verilen ‘çobanlık’ kurslarının ardından Çaybükü Açık Cezaevindeki hükümlülere de sürü yönetimi kursu verildi.

Haber Merkezi

Muğla’da ilk defa Yatağan, Menteşe ve Seydikemer ilçelerinde sürü yönetimi (Çobanlık) kursu düzenlenmiş ve 90 kişi sertifikalı çoban olmuştu. Kursların ikinci etabında Menteşe Çaybükü mahallesindeki Açık Cezaevinde bulunan 25 hükümlüye çobanlık kursu verildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü ve Menteşe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Çaybükü Açık Cezaevindeki hükümlülere sürü yöneticiliği kursları düzenlendi. Kursların ilki 9-27 Şubat tarihinde yapıldı. Kursları veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Veteriner Hekim Songül Topal, kurslara ilginin yoğun olduğunu belirterek, “Kurs sınıfları en fazla 25 kişilik olmak zorunda olduğundan talepleri karşılamak için yıl içerisinde yeni kurslar açılacaktır. İş-Kur kursiyerlere günlük ödenek vermektedir. Kursiyer seçiminde cezasını tamamlamak üzere olan hükümlülere öncelik tanınmaktadır. Sosyal devlet anlayışına uygun olarak dezavantajlı grupların meslek edindirmeye yönelik kurslar alarak işsizlik sorunu yaşanmaması ve hükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla İl Müdürlüğümüz bu ve benzeri tarım kursların düzenlemesine önem vermektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.