Cezaevinde Toplu İntihar Girişimine Soruşturma

Bu haber 31 Ocak 2013 - 18:35 'de eklendi ve 1.971 kez görüntülendi.

dumburekcezaevi125Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’nde çocuk koğuşunda kalan 6 tutuklu gencin toplu intihar girişimi ile ilgili, AK Parti Muğla milletvekili Ali Boğa yaptığı açıklamada, olayın kötü davranmak ile alakası bulunmadığını, gençlerin moral bozukluğu nedeniyle böyle bir eyleme giriştiklerini açıkladı.
Haber Merkezi
Muğla E Tipi Cezaevi Çocuk koğuşunda kalan 6 çocuğun, toplu intihar girişiminde bulunduğu iddiası ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, çocukların kendilerine kötü davranıldığı iddialarının asılsız olduğunu, moral bozukluğu ile yapılan bir davranıştan kaynaklandığını açıkladı.
Muğla E Tipi Cezaevi Çocuk koğuşu B Blok 6’ncı odada kalan ve “Kasten adam öldürme, hırsızlık ve cinsel istismar” suçlarından tutuklu K.K, A.Ö, S.M, S.T, M.A.V. ve A.D, isimli çocuklar sıvı deterjan içti. Daha sonra içtikleri sıvıdan dolayı rahatsızlanan ve kendi rızaları ile gardiyan çağıran gençler 112 Acil Servis Ambulansı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındılar. Tedavileri tamamlanan 6 genç, tekrar cezaevine gönderildiler.
Basına ‘Kendilerine kötü davranıldığı için toplu intihar girişimi’ şeklinde haberlerin yansıması üzerine açıklama yapan AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Çocuk koğuşunda 6 kişi çamaşır suyu içerek intihar girişiminde bulunmuş, ancak yine kendi ihbarlarıyla cezaevi yönetimi tarafından hastaneye kaldırılarak tedavileri yapılmıştır. Şu anda endişe edilecek herhangi bir durum yoktur. Cezaevi Müdürü ve Cezaevi savcısının Cumhuriyet Başsavcısına verdikleri bilgide, olayın moral bozukluğu ile çocukların birbirini etkilemesi sonucu meydana geldiği, yine kendilerinin kapıya vurarak yetkililerden yardım istedikleri anlaşılmaktadır. Cezaevi yönetimi tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi edilen çocuk mahkûmlar koğuşlarına dönmüşlerdir. Cezaevi savcısının çocuklarla yaptığı görüşmede, ‘Kendilerine herhangi bir kötü muamele yapılmadığını, moralleri bozulduğu için böyle bir şey yaptıklarını’ ifade eden mahkûmlar daha sonra pişman olarak yardım istediklerini ifade etmişlerdir” dedi.
Şu an endişe edilecek bir durumun olmadığını ifade eden Ali Boğa, Cumhuriyet Savcılığı tarafından idari soruşturmanın başlatıldığını ve soruşturma neticesinde kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.