Cezaevinde gardiyan-mahkum kavgası

Bu haber 24 Aralık 2015 - 23:58 'de eklendi ve 1.200 kez görüntülendi.

CEZAEVİNDE GARDİYAN-MAHKUM KAVGASI MUĞLA’NIN SEYDİKEMER İLÇESİNDEKİ EŞEN CEZAEVİNDE MAHKUM VE GARDİYAN ARASINDA ÇIKAN TARTIŞMA SONRASI MAHKUMLAR KOĞUŞU ATEŞE VERDİ 2 MAHKUM VE BİR GARDİYAN YARALANDISeydikemer ilçesindeki Eşen Cezaevinde mahkum ve gardiyan arasında çıkan tartışma sonrası mahkumlar koğuşu ateşe verdi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki bölgenin en büyük cezaevlerinden Eşen T Tipi Kapalı Cezaevinde bir mahkûm ile gardiyan arasında çıktığı ileri sürülen kavga sonrası, diğer mahkûmlar arkadaşlarına destek vermek için koğuşu ateşe verdi. Müdahale esnasında bir gardiyan ve iki mahkûm yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, 17 kişilik koğuşta bir mahkûm ile gardiyan arasında tartışma yaşandı. Bu sırada mahkûmun kendisini jiletlediği ileri sürüldü. Çıkan tartışma sonrası aynı koğuştaki diğer mahkûmlar arkadaşına destek vermek için koğuşu ateşe verdiler. Koğuştaki yangına müdahale etmek isteyen gardiyanlar ile mahkûmlar arasında yaşanan itiş-kakış esnasında iki mahkûm ve bir gardiyan yaralandı.
Cezaevindeki koğuşta çıkan yangın sonrası olay yerine sevk edilen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı itfaiye ekipler ve 112 Acil Servis ekiplerine ilk etapta güvenlik nedeniyle izin verilmedi. Koğuşta olayların sakinleşmesinin ardından 112 Acil Servis Ambulansları ve İtfaiye araçları içeri alındı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.