Cezaevi’nde aile içi eğitim semineri

Bu haber 22 Ocak 2014 - 20:13 'de eklendi ve 798 kez görüntülendi.

cezaevi65165Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan hükümlü ve tutukluları ile cezaevi personeline yönelik Aile İletişim Semineri düzenlendi.
Haber Merkezi
Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan hükümlü ve tutukluları ile cezaevi personeline yönelik Aile İletişim Semineri düzenlendi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, seminer öncesinde yaptığı konuşmasında, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak yapmakta olduğumuz eğitimlerle, aile içi iletişimin güçlenmesi ve toplumumuzun temeli olan aile düzeninin devamını amaçlamaktayız. Aile içi iletişimin zayıflaması birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bakanlığımız bu problemleri çözmek için hizmetler geliştirilmiştir. Ancak, en iyi hizmet gerçek ailenin verdiği sıcaklığı vermekten uzaktır. Sağlıklı aile ortamında yetişen çocuklar, kendine güvenen topluma faydalı birey olarak yetişecektir. Verilen hizmetler gerçek aile ortamının yerini tutmasa da hizmetlerimizi topluma sunmaktayız. Ayrıca sağlıklı ailenin kurulması için ‘Evlilik Öncesi Eğitimi’ ve ailenin her alanına ışık tutacak (Aile Eğitim Programı) AEP kapsamında eğitimlerimiz ve eğitim dokümanlarımız mevcuttur. Aile ile ilgili her konuda İl Müdürlüğümüze müracaat edebilirsiniz” dedi.
Daha sonra Psikolog Semra Karaağaçlı tarafından Aile içi İletişimin Temel Unsurları ile ilgili olarak ‘Her evlilik kendine özgü ve özeldir. Evlilik Bir takım oyunudur. Her konuda aynı düşünmek zorunda mıyız? Evlilikte rol paylaşımı nasıl olmalıdır?’ konularında tutuklu, hükümlü ve cezaevi personeline eğitim verildi.
İl Müdür Yardımcısı Vedat Tunç ise, ‘Evlilik ve hukuk’ konularında nişan, evlenme yaşı, resmi nikah ve dini nikah, evlilikte soyadı, mal rejimi ve 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’ ile ilgili eğitim verdi. Eğitim seminerine cezaevinde bulunan hükümlü ve tutukluları ile cezaevi personelinin bulunduğu 119 kişi katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.