Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu « Hamle Gazetesi

Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu haber 06 Haziran 2013 - 23:16 'de eklendi ve 1.165 kez görüntülendi.

cevrecilik12313546135 haziran çevre günü sebebiyle düzenlenen yarışmanın ödülleri sahiplerini buldu. Konakaltı kültür merkezi Nail Çakırhan salonunda gerçekleşen törende yarışmaya katılan öğrenciler ödüllerini törene katılan protokol üyelerinden aldı.
İlkay Yıldız
5 haziran çevre günü sebebiyle düzenlenen yarışmanın ödülleri sahiplerini buldu. Konakaltı kültür merkezi Nail Çakırhan salonun gerçekleşen törende yarışmaya katılan öğrenciler ödüllerini törene katılan protokol üyelerinden aldı. Ödül törenine Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, Belediye başkan yardımcısı Yavuz Kayı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal , Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker Uğur ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Ödül törenin de konuşan Çevre Geliştirme derneği başkanı Nihal Yılmaz bugüne kadar yaptıkları etkinlikleri anlatırken yarışma hakkında bilgi vererek sözlerini şu şekilde sürdürdü “YEKAP projesin kalıcı kalması adına her yıl düzenlediğimiz bu yıl dokuzuncusunu başlattığımız okullar arası yarışmamız 1.11.2012 tarihin de başlayıp 31.5.2013 tarihinde sona ermiştir. Üç aşamadan oluşan yarışma ambalaj atıkları, kullanılmış piller, kullanılmış bitkisel atık yağlardan oluşmaktadır. Yeniden kazanım projesini güçlendirerek kol budak sarmasını tüm Türkiye’ye yayılmasını tim içtenliğimizle arzu ediyor sağlıklı bir çevre için duyarlı bireyler olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Resim, proje, şiir ve kompozisyon dallarında birinci olan öğrenciler ise şu isimlerden oluştu ; Resim dalında Bodrum Vedat Türkmen ortaokulu öğrencisi Ata Koldurak, Proje dalında Fethiye Özel Şehit Fethi Bey ilk orta okulundan Yaren Avcı ve Esra Eremez, şiir dalında Fethiye Özel Şehit Fethi Bey ilk orta okulundan Yağmur Çakır, kompozisyon dalında Milas Özel Ümir Orta okulundan Hilal Ergun. Liseler arası yarışmada ise Şiir dallında Fethiye Kadıköy İbrahim Küçükünal Çok Programlı Lisesinden Muhammet Tatlı, Kompozisyon dalında ise Yerkesik İMKB Çok Programlı Lisesinden Doğan Küçük.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.