Çevre gününde Vali Güvençer’e ziyaret

Bu haber 06 Haziran 2013 - 0:19 'de eklendi ve 650 kez görüntülendi.

cevremuduruhafta1321354641Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker Uğur başkanlığındaki heyet, 05 Haziran Çevre Günü nedeniyle Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti.
Haber Merkezi
Ziyarette konuşma yapan Vali Güvençer, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz vesilesiyle çevreye duyarlı vatandaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza bu hassasiyetlerinden ve gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Unutulmamalı ki çevreye verilen her zarar hem bizleri hem de gelecek nesilleri etkileyecektir. ” diye konuştu.
Muğla’nın Allah’ın lütfettiği çok güzel bir yer olduğunu vurgulayan Vali Güvençer, “ İnsanlık gereği herkesin çevreyi kullanmaktan ziyade çevreye güzellikler katma çabası içerisinde olmasını diliyorum. Bu konuda duyarlı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker Uğur ise yaptığı konuşmada, “ Sayın Valim öncelikle hoş geldiniz diyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum. 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferası’nda 5 Haziran Çevre Günü olarak tescillendi. Bu tarihten sonra bütün ülkelerde Çevre Haftası ortak bir değer olarak kutlanmaya başlandı.”dedi.
Muğla’nın çevre anlamında ülkemizde çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Uğur, çevreyi korumanın sadece kamu görevlilerin değil herkesin görevi olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.