Cevap bekleyen sorular « Hamle Gazetesi

Cevap bekleyen sorular

Bu haber 24 Haziran 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.193 kez görüntülendi.
Hasan Tellihasantelli@hamlegazetesi.com.tr
Her Telden

Geçtiğimiz hafa Cuma günü köşemde Muğlaspor Başkanı Eminer İçten’in “Eski Dostlar” olarak katıldıkları ilk kongrede üyelere ve Muğlaspor taraftarlarına vaat ettikleri yönetim şekli yapılanma konularındaki düşüncelerini kendi açıklamasından pasajlar vererek hatırlatmıştım.
***
Sayın Başkan MUTSO heyetini kabulünde köşe yazısının öncesinde kendisine Genel Kaptan Began Çavlav’ın istifasını sorduğumda bilgisi olmadığını belirterek “Haberim yok” demişti. Bir kulüp başkanı yönetim kurulundan bir üyesinin istifa ettiğini bilmiyor. Bu size de biraz garip gelmiyor mu?

***
Bir başkan o ailenin reisidir. Bir evde baba evde olmayan bir bireyi bilmez mi? Aslında sayın İçten için bu durum çok yeni değil. Geçtiğimiz görev süresinde Muğlaspor Basın Sözcülüğünü sürdüren gazeteci arkadaşım Süleyman Akbulut’un açıklamasının ardından Başkan olarak basın sözcüsünü yalanlamış ve Akbulut istifa etmişti. Bir haftalık sessiz süreçte Akbulut tekrar ikna edilerek istifası geri almıştı. Kendisine istifasını neden geri aldığını sorduğumuzda “kaç yaşındaki adam benden özür diledi mecbur kaldım” demişti. Nihayetinde bir sonraki dönemde Süleyman Akbulut yönetimde görev almadı.

***
Bir Başkan kulübün her şeyi ile ilgilenmek zorundadır. Bu ona her şeye müdahale etme kendi isteğine göre şekillendirme hakkı vermez. Muğlaspor Muğla’da yaşayan ona gönül veren herkesin kulübü. Yönetimin kendi içinde kurduğu Transfer komitesi, Mali Komite’nin görevleri bellidir. Başkan direk müdahale ederek kararları kendisi almaya başladığı anda bu tek adam yönetimi haline gelir. Gerçi başkan İçten seçim beyannamesinde aksini iddia etmişti ama…

***
Gelelim Kulübün internet sitesine. www.muglaspor.org resmi site. Siteyi inceleyenler göreceklerdir, sitede Muğlaspor’un tarihçesini bulmak kazandığı başarıları görmek mümkün değil. Sadece kulüp tarafından yapılan haberleri yönetim kurulu isim listesi, futbolcuların isimi listesi, diğer branşlar başlığı altında faaliyet gösterilen diğer branşlar yer almakta. Diğer branşlarda sadece branş antrenörün ismi yer alıyor. İnsan ister istemez soruyor Muğlaspor kulübü sadece bir futbol takımı mı?

***
Başkan İçten biz herkese spor yaptırmayı amaçlayan bir kulübüz derken sadece gönülleri okşayan bir konuşmamı yapıyor yoksa gerçekten futbol haricinde diğer sporcularına da değer veriyor mu?

***

Öze dönüş projesi kapsamında çalışmalar yapılmış mıdır? U-13, U17 ve U19 takımlarından üst takımlara sporcu yetiştirilmiş midir?

***

Başkan oyuncularımıza borcumuz yok diyor peki gerçekten borcu var mı, yok mu? Sezon sonu oynana ortaca maçı için yönetimin belirlediği 3 bin liralık pirimi maç sonrası soyunma odasına gelerek 5 bin liraya çıkaran Başkan İçten pirim paralarını ödedi mi? Bana gelen bilgi ödenmediği şeklinde. Oyuncular pirim alacaklarının hala ödenmediğini söylüyor.

***
Lig boyunca önce borçlarımızı ödeyip sonra sportif başarı peşinde koşacağız diyen başkan artık büyük borcumuz kalmadı derken 24 sporcunun 5 bin lira pirim borcunu sanırım unuttu. Yönetim kurulu toplantısında oyuncuların pirim borçlarının ödenmesi konusunda görüş bildiren yöneticilere “borcumuz yok anlaşırsak öderiz” şeklinde cümleler kuran başkan İçten şimdiden iki yöneticisini kaybetti.

***

Başkan İçten’in 20 Mayıs 2011’de yaptığı açıklamadan yine kendi sözlerini hatırlatmak istedim;“Arkadaşlar, sevgili basın mensupları borç var diye yönetime aday olmayalım mı? Biz göreve gelirsek, bu borçların ödenmesi için çalışacağız. Eskiden Muğlaspor’da amatör ligde başkanlık sadece sembolikti. Biz kişiye dayalı bir kulüp ve kişiye dayalı bir yönetim anlayışına sahip olmak istemiyoruz. Buradaki tüm arkadaşlarımın hepsi başkandır. Biz hepimiz başkan olacağız. Elbette başsız olmaz ama yönetimimiz uyumlu, tek ses, tek yürek olacaktır”
Sayın Eminer İçten insanlar hata yapabilir. Önemli olan hatasını fark edince düzeltmeye çalışmasıdır. Siz hatalarınızı kabullenmediğiniz sürece Muğlaspor bu yılda sahada görev yapan Polisler ve yönetim kuruluna ve bizim gibi birkaç gazeteci için top koşturur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.