Çetiner ORKOOP Genel Başkan Yardımcısı oldu

Bu haber 20 Mart 2015 - 20:27 'de eklendi ve 717 kez görüntülendi.

cetinererkoop2136136131132Muğla ORKOOP Bölge Birliği Başkanı Ahmet Çetiner, ORKOOP Merkez Birliği Yönetiminde yapılan son bir görev değişikliği ile ORKOOP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Haber Merkezi

Muğla ORKOOP Bölge Birliği Başkanı Ahmet Çetiner, ORKOOP Merkez Birliği Yönetiminde yapılan son bir görev değişikliği ile ORKOOP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Ahmet çetiner, “İlimiz ülkemizin önemli ormancılık bölgelerinden biridir. Muğla ormancılık üretimi ile ülkemizde başta gelen bölgeler arasındadır. Ormanlardan elde edilen gelirler il ekonomisi içinde önemli yer tutmaktadır. İlimizdeki ormancılık üretiminde orman köylülerimizin büyük katkısı vardır. Orman Köylüleri işgücü ile ormancılık faaliyetlerine katılmaktadır. Çalışma şartları en ağır çalışma alanlarından biri olan orman işçiliği hizmetini gerçekleştirmekte, ormanların geliştirilmesine ve işletilmesine destek olmaktadır. Bu çalışmalarını ortağı olduğu ormancılık kooperatifleri ile bir plan ve program içinde güç birliği içinde yapmakta, yöremizin sosyo ekonomik hayatına zenginlik katmaktadır. Kooperatifler ilimizde kurulu bulunan Ormancılık Kooperatifleri Bölge Birliği çatısı altında güç birliği içinde çalışmaktadırlar. ORKOOP Merkez Birliği Yönetimine yapılan son bir görev değişikliği ile ORKOOP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. Bu yeni görev ilimizdeki orman köylülerinin seslerinin Ankara’da daha iyi duyulması ve sorunlarının çözümünde yapıcı adımların daha güçlü atılabilmesi bakımından sevindirici bir gelişme olmuştur. İlimiz orman köylülerinin en üst derecede temsili sağlanmıştır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.