Cenazeler hastane morguna kaldırıldı

Bu haber 29 Eylül 2015 - 0:27 'de eklendi ve 907 kez görüntülendi.

cenazelerBodrum’da teknenin batması sonucu yaşamını yitiren 17 Suriyeli sığınmacının Muğla Adli Tıp Kurumu’nda ki otopsilerinin ardından Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Bodrum Yalıkavak mahallesinden tekne ile Yunanistan adalarına kaçak yollardan giderken tekneni batması sonucu hayatını kaybeden 17 Suriyeli sığınmacının cesetleri otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Otopsisi yapılan Suriyeli sığınmacılardan 5’i Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna getirildi.

Yalıkavak Mahallesi açıklarından bindikleri teknenin Çavuş adası yakınlarında yan devrilmesi sonucu teknenin alt bölümünde kalan 5 çocuk, 5 kadın ve 7 yetişkin erkek boğularak yaşamını yitirmişti. Sığınmacıların cesetleri karaya çıkarıldıktan sonra ölüm nedeninin araştırılması için Muğla Adli Tıp Kurumu’na getirilmişti. Otopsisi tamamlanan biri çocuk toplam 5 sığınmacının cesedi Muğla Büyükşehir Belediyesi Cenaze nakil aracı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldılar. Sığınmacıların yakınları gelmesi durumunda cesetler hastaneden alınacağı açıklandı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.