Çember daralıyor

Bu haber 20 Temmuz 2016 - 0:27 'de eklendi ve 936 kez görüntülendi.

Yaz sıcakları kan bağışını azalttı (1)Cuma gecesi gerçekleşen darbe girişiminin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konakladığı otele gerçekleşen saldırıya katılan, daha sonra iki polisi şehit ederek ormanlık alana kaçan ‘karma tim’ üyelerinin yakalanması için Marmaris ormanlarında başlatılan operasyon tüm hızıyla sürüyor. Sayılarının 20’yi bulunduğu tahmin edilen özel eğitimli kaçak askerlerin yakalanması amacıyla başlatılan operasyonda çemberin daraldığı öğrenildi.

Kadir Tamer

Cuma gecesi gerçekleştirilmek istenilen başarısız darbe girişimi sırası Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı Mares Grand Yazıcı Turban Oteli’ne saldırıyı gerçekleştiren sabah saatlerine doğru ormanlık alana kaçan askerlerin yakalanması için başlatılan operasyon tüm hızıyla devam ediyor.

Marmaris’te Asparan, Yeşil Belde ve Hisarönü mevkilerinde bulunan ormanlık ve dağlık alanda yapılan arama tarama faaliyetlerine Bingöl, İzmir ve Muğla Polis Özel Harekât kuvvetleri ile Bornova 2. Jandarma Komando Tugayından 3 bölük asker ve Muğla Asayiş Komando Bölüğü komandolarından oluşan yaklaşık 300 kişilik ekip katılıyor. Kaçak askerlerin özel eğitimli olması nedeni ile operasyona katılan ekipler elleri tetikte bölgede en küçük ayrıntıyı inceleyerek ormanlık ve dağlık alanda arama ve tarama çalışmalarına devam ediliyor.

Asker sayısının 20 olduğu tahmin ediliyor  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırıyı gerçekleştiren ve o saldırıda 2 polis memurunu şehit ettikten sonra günün ağarması ile birlikte ormanlık alana kaçan askerlerin sayısının ise yaklaşık 20’yi bulduğu tahmin ediliyor. Bölgede bulunan kaynaklara göre kaçak askerlerin bulunması için başlatılan operasyonda çemberin daraldığı ve yakalanmalarının an meselesi olduğu öğrenildi.

Saldırıda kullanılan malzemeler ele geçirilmişti

Kaçak askerlerin yakalanması amacıyla Cumartesi günü ormanlık ve dağlık bölgede başlatılan çalışmalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele yapılan saldırılarda kullanılan askeri malzemeler ele geçirilmişti. Sakızlı Tepe ve tepenin kuzeyinde yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti sırasında 1 HK 416 piyade tüfeği, 1 Glock tabanca, 1 bomba atar, 44 bomba atar mühimmatı, 8 el bombası, 23 kompozit başlık, 5 silah üstü gece görüş dürbünü, 34 M16 şarjörü, 14 Tabanca şarjörü, 12 el telsizi, 736 M16 Fişeği ve muhtelif askeri malzemeler ile sıhhıye malzemeleri ele geçirilmişti.

İlçede giriş çıkışlar tutuldu    

Bu arada ormanlık bölgede arama tarama faaliyetleri devam ederken Marmaris giriş ve çıkışlarında da güvenlik önlemleri arttırıldı. İlçeye giren ve çıkan araçlar ekipler tarafından tek tek incelenirken Muğla Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlardan gördükleri şüpheli şahısları zaman kaybetmeden kendilerine bildirilmelerini istedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.