Cemal Hoca, Evet Cemal Hocadan Bahsediyorum « Hamle Gazetesi

Cemal Hoca, Evet Cemal Hocadan Bahsediyorum

Bu haber 18 Ocak 2018 - 1:04 'de eklendi ve 1.737 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Cemal Gürpınar toplulukta hele siyaset içinde Cemal Hoca diye bahsedilir. Yılların deneyimli eğitimcisi ve siyasetçisi Cemal Hoca her yönüyle dört dörtlük bir yapıya sahip saygın bir siyasetçi olduğu bilinir. Muğla’nın dört bir yanında adı güzelliklerle anılır. Uzun yıllar eğitimcilik, yani lise öğretmenliği yaptıktan sonra Yatağan Lise Müdürlüğü görevinde de bulundu. Öğretmenlik ve lise müdürlüğü yapmış olduğu yıllarda da CHP siyasetinin içinde olan emekli lise müdürü Cemal Gürpınar bir gün canı tak eder ve emekliye ayrılır. Hemen anında Yatağan CHP İlçe Başkanlığına getirilir. Tabi burada yapmış olduğu başarılı çalışmalarla iki üç kez daha CHP İlçe Başkanı olur, Yatağan CHP’sini güçlendirir.

Sevgili okurlarım, tabi önceden de olduğu gibi Muğla’nın üst düzey siyasetçileri Cemal Hoca’dan bilgi almaya çalışırlar. Ankara siyaseti ile de devamlı diyalog içinde olan Cemal Gürpınar Hoca’nın geçtiğimiz dönemde CHP’den Yatağan Belediye Başkan aday adayı olur ama bilirsiniz siyasete Ankara’da dayısı olan Yatağan’da CHP’den belediye başkanı olarak atanır. Cemal Hoca maalesef ayak oyunları ile belediye başkanı olamaz.

Sevgili okurlarım, yine bir atılım içine giren Sayın Gürpınar CHP’den Muğla İl Genel meclis üyesi seçilir. Çok sayıda il genel meclis başkan adayı olmasına rağmen CHP siyasetinde tercih edilen isim olan, bizlerinde sevdiği ve saydığı Cemal Gürpınar il genel meclis başkanı seçilir ve görev yapmış olduğu süre için Muğla’nın birçok yerinde yatırımlar yaptırtıp adını güzelliklerle andırmasını bilmiş CHP İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar dostumuz. Daha neler daha neler. Cemal Hoca kendi mekânı olan işyerine bir kırtasiye dükkânı açıp eşi Fatma Hanım’la birlikte yönetmekteler. Tabi yine de CHP siyaseti içinde olduğu devamlı vurgulanıyor. Her fırsatta eski il genel meclis üyeleri ile birlikte olan CHP adına bir şeyler yapmaya çalışır. İnsanları kırmamaya özen gösteren edebiyatçı dostumuz benim de kadim dostumdur. Çünkü kendisinde her türlü güzellikler vardır da onun için söylüyorum. Esprili bir yapıya sahip dost canlısı renkli bir simadır ve öylesine bir değerdir Cemal Gürpınar Hocamız sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.